SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor’un kulüp basın sözcüsü Durmuş Karaağaç, transfer komitesinin yaptığı çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi.

Takımdan ayrılan oyuncuların yerlerinin doldurulması konusunda herhangi bir zorluk çekilmeyeceğini vurgulayan Karaağaç, yabancı transferler konusunda da hata yapmamak için biraz yavaş davrandıklarını belirtti.

Karaağaç, şöyle konuştu:

“Bu hafta içerisinde dört veya beş oyuncuyu daha takıma katarak transferi tamamlamak istiyoruz. Sezon öncesi mevcut takımı yüzde 90 civarında korumayı başardık. Sadece Anıl, Ferhat, Salih, Hasan ve Soro takımdan ayrıldı. Bunların haricinde kamuoyunda ‘Landel gidecek’ söylentileri var ama en son teknik direktörümüz de açıkladı. Landel’in gitmesini istemiyoruz. Çünkü orta sahada Landel gibi tecrübeli bir oyuncuya ihtiyacımız var. Bizim geçen sezon en büyük sorunumuz forvet hattıydı. Bu sene o sorunu en iyi şekilde çözeceğimizi düşünüyorum. Hatta çözme noktasına geldik. Transfer komitemiz geçen yıl birkaç oyuncuda yanılgı yaşandığı için tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorlar. Onun için biraz daha hassas davranıyoruz.”

“FUTBOL ŞANS OYUNU”

Karaağaç, yönetim kurulu olarak ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak futbol bir şans oyunu. Bazen çok istediğiniz şeyler yaşanmayabilir. Örneğin dünya kupasını seyrediyoruz, çok iddialı takımlar istemedikleri sonuçlar alıyor ama bu Orduspor iddiasız bir takım olacak anlamına gelmiyor. Biz ne şu andaki yönetim ne de diğer yönetimler döneminde iddiasız takım olmadık. Sayın başkan döneminde 26 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıktık. Bu sezon yine aynı başarıyı tekrarlayacağız diye düşünüyorum.”