SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, UEFA Avrupa Ligi kurasıyla ilgili, Bursaspor’un bulunması gereken yerinin Avrupa kupaları olduğunu, bazen sıralama değil şansın da olması gerektiğini belirtti.

Bursaspor’un internet sitesinde yar alan habere göre, Bursaspor TV’ye açıklama yapan başkan Recep Bölükbaşı, UEFA Avrupa Ligi kuralarının ardından Bursaspor’un muhtemel rakipleri konusunda, iki takımın da yabancı ülkelerden olmadığını kaydetti.

Kuranın Bursa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulunan Recep Bölükbaşı, şunları söyledi:

“Bursaspor’un olması gereken yer Avrupa Kupaları. Bazen sıralama değil şansınızın da olması gerekiyormuş. İnşallah iyi olacak. İki takım da yabancı ülkelerden değil. Biri Makedonya diğeri Gürcistan. Her ikisi de kardeşimiz. Sonuçta ikisinden birisi gelecek. Hangisi gelirse gelsin, rakiplerimize saygı göstereceğiz. Futbol çok enteresan bir oyun. Bursaspor da çok ciddi bir şekilde hazırlanacak ve görevini yerine getirecektir. Bursaspor, Bursa’nın ve Türkiye’nin markası. Bursaspor son dönemde Avrupa’ya alışkın. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde oynadık. Bu sene de şans yüzümüze güldü ama bu daha kesin değil. Çünkü Eskişehirspor ve Sivasspor’un CAS’a başvuruları var. CAS’ın kararı sonrasında bizim durumumuz netleşecek. Gidecekmişiz gibi bakıyoruz ama daha kesin değil.”

Yeni sezon hazırlıkları

Yeni sezon hazırlıklarının devam ettiğini ve takımın 30 Haziran’da topbaşı yapacağını bildiren Recep Bölükbaşı, şunları ifade etti:

“Bursaspor çok büyük bir takım. Bursaspor’da transfer bitmez. Türkiye’nin en iyi hocalarından birisi şu an da bizim başımızda. Hocamızın istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen sezon iyi bir kadromuz vardı. Altyapıdan gelen futbolcularımız var ve 30 Haziran’da toplanacaklar. Bir hafta kadar Bursa’da çalıştıktan sonra Kartepe’ye kampa gidilecek. 10 gün çalışıldıktan sonra Avrupa’daki ilk maçımız Bursa’da olacak. Rüşdünü ispat etmiş bir camiayız. Taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Hiç bölünmeden, ayrışmadan desteklemeleriyle turları da atlar, gruplara da kalırız. Ligde ve Türkiye kupasında da başarılı oluruz. Biz istiyoruz, taraftarlarımız da istiyor. O zaman hep beraber taşın altına elimizi koyup birleşeceğiz. Geçtiğimiz sezon sıkıntılar yaşadık. Bu sezon yaşamayalım. Heyecan tekrar olsun istiyoruz. Ceza almayalım. Takımımızı, futbolcularımızı destekleyelim. Yöneticilerimize, başkanımıza sahip çıkalım. Bundan sonra başarı gelir.”