SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da Tuchel sesleri

Galatasaray’da Tuchel sesleri

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Alman çalıştırıcı Tuchel'i Diego Simeone'ye benzetti.

Galatasaray’da artık teknik adam konusunda kritik haftaya girilirken Başkan Ünal Aysal'ın da yakın çevresiyle yaptığı çalışmaların ardından Thomas Tuchel en büyük aday olarak öne çıktı. Almanya Milli Takımı'nın gelecekteki teknik direktörü olarak gösterilen Tuchel için Aysal ağırlığını koyarken Erdal Keser ve Bülent Tulun da bu ismin üzerinde diretiyor.

Başkan Aysal, Tuchel ile son kez buluşarak hem takımın durumunu hem de isteklerini anlatacak ve kulübün ekonomik durumu hakkında da bilgilendirme yapacak. Bu konuşma sonrasında ise son karar artık yönetim kurulunda verilecek. Başkan Aysal tüm adaylarla geldikleri noktayı anlatmasının ardından herkesin tek tek fikrini alacak.

GENÇLİK ENERJİSİ

Ancak şu anda Aysal'ın isteği Tuchel. Başkan yakın çevresi ile yaptığı teknik adam sohbetlerinde ise neden Tuchel'i istediğini de yakın bir örnekle verdi. Atletico Madrid-Diego Simeone örneğini gösteren Aysal, “Atletico Madrid, Simeone'yi göreve getirmesinin ardından onun enerjisi ve dinamizminden faydalandı. Yakaladıkları sinerji takımı hem ligde hem de Avrupa'da zirveye taşıdı. Thomas Tuchel ile biz de bunu başarabiliriz. Mainz ile ortaya koyduğu performansın ardından G.Saray ve Şampiyonlar Ligi onun için ideal bir atmosfer olacaktır ve takımı istenen noktaya getirecektir, buna inanıyorum” sözleriyle de Alman çalıştırıcının G.Saray için biçilmiş kaftan olduğunu vurguladı.

Vatan

HAZARD: “ZAFERİ KONDİSYONUM GETİRDİ”

MODRIC: “OCHOA DA KİMMİŞ?”

NANI: “TAKIMCA ÇÖKTÜK”

BREZİLYA A GRUBU’NDA LİDERLİĞİ KOVALIYOR