SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bougherra’nın büyük onuru

Bougherra’nın büyük onuru

Cezayirli futbolcu Bougherra, takımın kaptanı olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

2014 FIFA Dünya Kupası H Grubu ikinci maçında Güney Kore’yi 4-2 yenen Cezayir’in defans oyuncusu Madjid Bougherra, 32 yıl sonra FIFA Dünya Kupası’nda maç kazanan Cezayir Milli Takımı’nın kaptanı olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Belçika, Cezayir, Rusya, Güney Kore’nin bulunduğu H Grubu’ndaki karşılaşmada, Güney Kore’yi 4-2 mağlup ederek İspanya’da düzenlenen 1982 Dünya Kupası’ndan bu yana turnuvadaki ilk galibiyetini alan Cezayir’in defans oyuncusu Bougherra, FIFA’ya yaptığı açıklamada, “32 yıl sonra Dünya Kupası’nda maç kazanan Cezayir Milli Takımı’nın kaptanı olmaktan gurur duyuyorum. Fevkalade bir performans gösteren birbirine kenetlenmiş bu kadronun parçası olarak Cezayir futbol tarihinde yerini almak büyük bir onur” ifadelerini kullandı.

Katar liginin şampiyonu Lekhwiya’da oynayan Bougherra, Belçika’ya 2-1 kaybettikleri ilk maçtan dersler çıkardıklarını belirterek, “Halkımızı bu galibiyetle mutlu ettik. Bu başarıyı bir adım daha ileri götürerek son 16’ya kalma şansımız da var. Fakat öncelikle bu galibiyeti unutmamız gerekiyor” diye konuştu.

Güney Kore’ye karşı ilk golü atan, üçüncü golün de asistini yapan Sporting Lizbonlu Islam Slimani, çok iyi organize olan bir takıma karşı zor bir maç yaptıklarını hatırlatarak, “3 puan için gereken golleri attık. Takımda kimin oynadığı önemli değil. Çünkü üst düzey kulüplerde oynayan isimlerden kurulu güçlü bir kadroya sahibiz” değerlendirmesini yaptı.

Takımının dördüncü golünü atan La Liga takımlarından Granada’da top koşturan Yacine Brahimi ise grupta Rusya’ya karşı oynayacakları son maçla ilgili şunları kaydetti:

“Güney Kore karşısında hücuma dönük bir futbol sergiledik. Bunu Rusya’ya karşı da tekrar etmemiz gerekiyor. Kolay olmayacak. Güney Kore karşılaşması da kolay değildi ama bu, soğukkanlılığımızı korumamızı ve futbolumuzu oynamamızı engelleyemedi.”