SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yunus Emre Koç anısına maraton

Yunus Emre Koç anısına maraton

Sivas'ta 3 yıl önce trafik kazasında yaşamını yitiren atlet Yunus Emre Koç anısına yol koşusu ve yarı maratonu düzenlendi.

Yunus Emre Koç’un ölümünün 3. yılında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen “Yunus Emre Koç 3. Anma Yol Koşusu ve Yarı Maratonu”, merhum atletin mezarının bulunduğu Esenyurt Mahallesi’nde başladı.

Esenyurt-Karşıyaka-Kızılırmak-Akevler-Esenyurt güzergahında gerçekleştirilen koşuya, Sivas’ın yanı sıra Ankara, İstanbul, Bursa, Malatya ve Mersin başta olmak üzere birçok ilden yaklaşık 300 sporcu katıldı.

Çeşitli kategorilerde gerçekleştirilen yarışlarda dereceye giren sporculara, ödülleri ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç ve diğer yetkililerce verildi.

Yunus Emre Koç’un babası olan atletizm antrenörü İlhan Koç, yaptığı açıklamada, bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği yarışa yarı maraton kategorisini de eklediğini söyledi.

Koşuya, ilk düzenlendiğinde 50 kişinin katıldığını belirten Koç, sayının her geçen yıl arttığını dile getirerek, Bu koşu ben ölene kadar devam edecek. Çocuklarıma da vasiyet edeceğim, ben öldükten sonra da devam ettirsinler. Hiçbir etkinlik evlat acısını dindirmiyor ama bu sadece bir vesile” diye konuştu.

Koç, koşuya katılan sporculara ve organizasyona katkısı bulunanlara teşekkür etti.

Sivas’ta 9 Haziran 2011’de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren, Sivas Özdemirspor’un lisanslı atleti Koç’un anısına düzenlenen yarışlarda dereceye giren sporcuların ismi şöyle:

6 bin metre 16 yaş altı erkekler:

1. Bekir Samet Tan

2. Osman Karamercimek

3. Kürşad Arslan

6 bin metre 16 yaş altı kadınlar:

1. Tuğba Doğan

2. Fatma Doğan

3. Ronay Abis

12 kilometre 23 yaş altı erkekler:

1. Süha Uğur

2. Nuh Özdemir

3. Emrah Öztürk

12 kilometre 24-34 yaş erkekler:

1. Yakup Alperen Tokgöz

12 kilometre 60 yaş üstü erkekler:

1. Mustafa Ayrancı

12 kilometre 17-23 yaş kadınlar:

1. Çiğdem Gelöz

2. Şeydanur Yıldırım

3. Burcu Yalçın

60 yaş üstü master:

1. Mustafa Ayrancı

21 kilometre yarı maratonu erkekler:

1. Wendmagen Seid (Etiyopya)

2. Selahattin Karaca

3. İsa Yardımcı