SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası’nda, F Grubu’nda Nijerya’ya 1-0 mağlup olan Bosna Hersek’in Teknik Direktörü Safet Susic, Nijerya’nın, İran ile oynadığı maça oranla daha iyi bir futbol sahaya yansıttığını ve daha fazla fırsat yakaladığını belirtti.

”Nijerya kazandı, çünkü bizden daha şanslıydı” diyen Suşiç, 25 Haziran’da oynayacakları İran maçı için futbolcularını motive etmenin zor olacağını, Dünya Kupası’na bu kadar erken veda etmekten üzüntü duyduklarını kaydetti.

Gaziantepspor’un Boşnak futbolcusu Haris Medunjanin de maçın ilk yarısında skorun kendi lehlerine olabileceğini belirterek, ”Ancak olmayınca olmuyor. İran maçına, ilk maçımız gibi çıkacağız” dedi.

Maç boyunca önemli başarılara imza atan kaleci Asmir Begoviç ise Nijerya’nın kendilerinden iyi olduğunu ve maçı kazanmayı hak ettiğini söyledi. Futbolcuların ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını kaydeden Begoviç, bunun yeterli olmadığını belirtti.

Begoviç, ”Bu, bize bir tecrübe oldu. Bir sonraki maçta daha fazlasını yapmalı, elimizden gelenin fazlasını sahaya yansıtmalı ve Dünya Kupası’ndaki ilk galibiyetimize ulaşmalıyız diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:44,