SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Oyundan memnun değilim’

‘Oyundan memnun değilim’

Messi, Arjantin'in sergilediği oyundan memnun değil.

Messi bir kez daha ülkesi Arjantin’de günün kahramanı oldu. Son dakikada attığı golle Arjantin ikinci turu garantiledi, ancak Messi sergiledikleri oyundan rahatsızlığını şu sözlerle dile getirdi:

Yapabileceklerimizi tam olarak gösteremiyoruz. Aradığımız oyunu hala bulmuş değiliz. İlk yarıda birçok gol pozisyonu yarattık. İkinci yarı İran daha rahat oynadı. Allahtan maçı kazandık ve bir üst tura çıkmayı garantiledik

 

SABELLA: MESSİN VARSA HER ŞEY OLABİLİR

Arjantin Teknik Direktörü Alejandro Sabella, İran’ın iyi çalışmış bir ekip olduğunu ve kendilerini zorladığını söyledi ve ekledi “Eğer Messin varsa her şey olabilir” İlk yarıda 4-5 tane net gol posizyonu yakaladıklarını ama ikinci yarıda İran’ın konra ataklarlarla maçı zora soktuklarını itiraf eden Sabella, düzenlenen basın toplantısında Arjantinli gazetecilere “Sizin endişelerinizi ben de taşıyorum. Bir denge bulma arayışındayız” diye konuştu.

 

OYUN DÜZENİNİ DEĞİŞTİRMEK VERİMLİ OLMADI

Arjantin Bosna Hersekle oynadığı ilk maçtaki 5-3-2’li sistemi gelen tepkiler ve Messi’nin kendini 4-4-3’lük sistemde daha rahat hissettiğini açıklamasıyla terk etmişti. Messi’nin açıklamaları Arjantin’de tartışma konusu olmuş, Sabella ise bu açıklamalarından rahatsız olmadığını, oyuncularının en iyi performansını sergiledikleri düzende oynatacağını söylemişti. İran maçında Messi’nin dediği oldu ancak Arjantin yine de kendinden beklenen performansı gösteremedi. FIFA FAN FEST’TE ARJANTİNLİLER VE İRANLILAR BİRLİKTE MAÇ İZLEDİLER

Rio de Janeiro’da Fifa Fan Fest’in organizasyonunda Arjantinliler ve İranlılar birlikte maç izlediler. Çoğunluğunu Arjantinli taraftarların oluşturduğu organizasyonda İranlı 100 kadar taraftar durmadan takımlarını destekledi. Takımlarının sergilediği oyundan memnun olmayan Arjantinliler ise maç boyunca sessiz kaldılar. Messi’nin son dakika golüyle alışıldık Arjantinli taraftar görüntüleri vermeye başladılar.