SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırkpınar'da 653'ncü Başpehlivanlığı Fatih Atlı kazandı. Güreşler boyunca teknik ve güçlü performansı ile dikkat çeken İsmail Balaban finalde Fatih Atlı ile yaptığı müsabakada nefesler tutuldu. 45 dakika süren oyunda altın puana geçildi. Seri ve sert oyunlarla önce boyunduruk yaptı sonrada çengel atarak İsmail Balbay'ı mağlup etmeyi başaran Fatih Atlı şampiyonluğunu ve başpehlivanlığını ilan etti.

KILIÇDAROĞLU VE MÜEZZİNOĞL ER MEYDANINDA

Dün boş olan tribünler final günü doluydu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan kapıların açılmasına izin vererek boş tribünlerin dolmasını sağladı.

Kırkpınar finallerine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beşiktaş eski Asbaşkanı Levent Erdoğan, ve Hakan Atalay katıldılar

653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı kazanan Samsunlu Fatih Atlı, Antalyalı güreşçilerin üstünlüğüne son verdi.

Kırkpınar’da altın kemer el değiştirerek Akdeniz’den, Karadeniz bölgesine geçti. Edirne’de 5 yıldır altın kemeri kazanan Antalyalı güreşçiler, bu kez mutlu sona ulaşamadı.

Geçen yılın Antalyalı başpehlivanı İsmail Balaban, final müsabakasında Samsunlu Fatih Atlı’ya boyun eğdi. Böylece Antalya, 5 yıl aradan sonra altın kemeri Samsun’a kaptırdı.

Sahil kentinin güreşçileri, Sarayiçi Er Meydanı’nda 2009-2013 tarihlerinde yapılan 5 finalin ardından altın kemeri Antalya’ya getirmişti.

Antalyalı güreşçilerinden Mehmet Yeşil, 2009 ve 2010 yıllarında birincilik kürsüsüne çıktı, Ali Gürbüz ise ilk başpehlivanlık sevincini 2011 yılında yaşadı.

2012’de de birinci olan Ali Gürbüz, geçen yıl final müsabakasında hemşehrisi İsmail Balaban’ı yenerek altın kemerin ebedi sahibi oldu. Ancak 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde doping yaptığı tespit edilen Ali Gürbüz’ün atın kemeri alınarak Balaban’a verildi.

Bu yıl yine finale çıkma başarısı gösteren Konyaaltı Belediyesi’nin güreşçisi Balaban, Samsunlu Atlı’ya mağlup olarak başpehlivan unvanını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi:19:46,