SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kaptan’da sürpriz gelişme

Kaptan’da sürpriz gelişme

Arap saçına dönen Işıl Alben'in transfer sürecinde sarı-kırmızılılar açısından sevindirici gelişmeler yaşanıyor

Galatasaray Odeabank kaptanı Işıl Alben’in takımda kalıp kalmayacağı belirsizliğini korurken, başarılı basketbolcunun geleceği ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı.

Bir süre önce FIBA’ya başvurarak Işıl Alben transferinin gerçekleşmesini engellediği gerekçesiyle Galatasaray Odeabank’ı şikayet eden Dinamo Kursk, resmi sitesinden de milli basketbolcunun kendileri ile imzaladığını duyurmuştu. Işıl’ın menajerlik şirketi de Işıl’ın Rus ekibine imza attığını doğrulamıştı.

Ancak Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Dinamo Kursk ve Işıl’ın menajerlik şirketinin yaptığı açıklamalar imzalanan ön sözleşmenin resmi duyurusundan başka birşey değildir. Işıl için Dinamo Kursk ile görüşmelerimiz devam ediyor. Kaptanın kulübünde kalacağı çözümü hep beraber üreteceğimize inancım tamdır” diyerek transferin henüz sonlanmadığını belirtmişti.

SÜRPRİZ GELİŞME

Ancak 3 puan.com’un haberine göre konu ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Habere göre Dinamo Kursk, konuyla ilgili olarak FIBA’ya yaptığı şikayeti geri çekerken, konunun çözüme kavuşması için Galatasaray ile masaya oturmaya karar verdi. Önümüzdeki hafta İstanbul’a gelecek olan Dinamo Kursk yönetimi ikna edilebilirse, Işıl önümüzdeki yıl da sarı-kırmızılı formayı giymeye devam edecek.