SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İlk hedef Olimpiyat

İlk hedef Olimpiyat

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Okuyucu, ilk hedeflerinin Olimpiyat Oyunları olduğunu söyledi.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu, kendisinin Erzurumlu olduğunu ve yönetim kurulunun ağırlıklı olarak Erzurumlu’dan oluştuğunu belirterek, kış sporlarının birçok branşının ilk kez kentte yapıldığını söyledi.

Tesislerin de Erzurum’da yoğun olduğunu ifade eden Okuyucu, “Federasyon faaliyetlerini ağırlıklı olarak Erzurum’dan yürütüyoruz. Sonraki dönemde olimpiyat hazırlıklarımızın, faaliyetlerimizin ağırlıklı olarak buradan da devam edeceğini düşünerek, ilk yönetim kurulu toplantısını burada yaptık” diye konuştu.

Federasyon olarak net bir hedeflerinin olduğunu vurgulayan Okuyucu, “İlk hedefimiz 2018’de maksimum sayıda sporcuyla olimpiyatlara katılmak, 2022’de de madalya alıp, cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne hediye etmek” dedi.

Okuyucu, Erzurum’un kış sporlarının merkezi konumunda olduğunun altını çizerek, “Sporcu sayısını artıracağız çünkü bizim bugüne kadar aktif olmadığımız, faaliyet göstermediğimiz birtakım branş var. Bu noktada çalışmalar yaparak, öncelikli olarak buralardan bir başlangıç yapacağız” ifadelerini kullandı.