SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Dünya Kupası’nın sürpriz takımları arasında gösterilen ancak F Grubu’nda yaptığı ilk iki maç sonrasında ikinci tur şansını kaybeden Bosna-Hersek’te, fatura Nijerya karşılaşmasının hakemine kesildi. Karşılaşmayı yöneten Avustralyalı hakem Peter O’Leary,  Safet Susic ve Edin Dzeko’nun büyük tepkisini çekti.

Grubun ikinci maçında Nijerya karşısında Dzeko ile bulduğu gol ofsayt gerekçesiyle iptal edilen Bosna-Hersek, Odemwinge’nin attığı golde de uzun süre faul itirazında bulunmuştu. Karşılaşmanın ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Bosna-Hersek Teknik Direktörü Susic “Attığımız gol ofsayt değildi. Ancak bu Dünya Kupası’nda ne ilk ne de son hakem hatası olacak” diyerek felsefik bir hakem eleştirisinde bulundu. Susic, daha önce yaptığı bir açıklamada da hakem hatalarından çok kendi yapacakları hatalardan korktuğunu söylemişti.

Bosna-Hersek’in yıldızı Dzeko’nun tepkisi ise daha sert oldu. Maçı hakem yüzünden kaybettiklerini söyleyen Manchester City’nin golcüsü “Attığım gol kesinlikle ofsayt değildi. Yediğimiz golde de yüzde yüz faul vardı. Hakemler maçın sonucunu elleriyle değiştirdiler. Eve dönen biz değil hakemler olmalıydı” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:17,