SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yönetim kararını verdi…

Yönetim kararını verdi…

"Salih'i 7 milyon Euro'ya satmayız. Ancak oyuncunun Avrupa hayali var. 1 milyon Euro'ya 1 yıl kiralayın. Memnun kalırsanız, sezon sonunda 15 milyon Euro'ya satın alma opsiyonu sizde olsun..."

İtalyan basını günlerdir Roma’nın Salih Uçan transferini manşetlerine taşıyor. Son olarak Roma Futbol Direktörü Walter Sabatini’nin İstanbul’a gelerek transferi bittiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

İtalyanlar transferin bittiğini duyururken, Fenerbahçe cephesi bu konuda uzun süredir gelişme yaşanmadığını ifade ediyor. Oyuncu temsilcisiyle aracıların görüşmeleri devam ediyor. Yönetim bazında yapılan son resmi görüşme 3 hafta önce gerçekleşti.Roma bu görüşmede Fenerbahçe’ye 7 milyon Euro bonservis ve bir sonraki satıştan yüzde 20 pay verdi. Fenerbahçe bu teklifi reddederek İtalyanlar’a farklı bir teklif sundu.

‘MEMNUN KALIRSANIZ ALIRSINIZ’

Fenerbahçe-Roma görüşmesinde, sarı-lacivertli kurmaylar İtalyanlar’a “Bizim Salih’i 7 milyon Euro gibi bir bedelle satmamız mümkün değil. Zaten kendisi kaybetmek istemediğimiz bir oyuncu. Ancak oyuncunun Avrupa’da oynama hayali nedeniyle size bir teklif sunuyoruz. Şayet Salih’in potansiyeline gerçekten inanıyorsanız, onu size 1 yıllığına 1 milyon Euro bedelle kiralayalım. Oyuncunun performansından memnun kalırsanız, sezon sonunda 15 milyon Euro’ya satın alma opsiyonu sizde olsun” teklifini sundu.

SON NOKTA TEMMUZ’DA

İtalyan basını Salih transferinin bitmesinin an meselesi olduğunu söylese de 3 hafta önce Fenerbahçe ile masaya oturan Roma temsilcileri “Kiralayın” teklife sıcak bakmayıp masadan kalktı. İki taraf arasındaki son resmi görüşme buydu.Bundan sonra Roma’dan herhangi bir yeni resmi teklif gelmedi.

Fenerbahçe, oyuncuyu kesinlikle satmak istemiyor. Ancak Salih’in ‘Avrupa’da oynamak istiyorum’ ısrarı nedeniyle de kapıyı tam olarak kapatmıyor. Sarı-lacivertli yönetim, oyuncuyu 1 yıl kiralık göndererek hem pişmesini, hem de Avrupa’yı deneyip daha sağlıklı bir karar vermesini sağlamak istiyor. Bu konudaki olumlu ya da olumsuz son noktanın Temmuz ayının ilk haftasında konulması bekleniyor.

BİR GÖRÜŞ

GÜRCAN BİLGİÇ

Değerini bulan satılır

Roma gibi bir kulübün, kendi takımının ilk 11’inde oynamayan bir gençle bu kadar ilgilenmesi ve ısrarcı olması önemli.İtalyanlar, Avrupa’nın yetenekli gençlerini toplayıp, yetiştiriyor ve çok önemli değerler haline getiriyor. Fenerbahçe’nin bu misyonu yok. Geçen seneki performansına baktığımız zaman Salih Uçan’ın da kendini geliştirmek ve değiştirmek adına ekstra çabası olmadı.

Bu nedenle yeni bir ülke ve kültürde farklılaşabilir. Salih’in Roma’ya gitmesi ve ordaki eğitimi kabul ederek, “Öğrenmek” istemesi gerekiyor. Hem Fenerbahçe hem Türk futbolu hem de Salih için doğru olan bugünkü konjonktürde bu transferin gerçekleşmesidir. Bir futbolcu değerini bulduysa satılmalı. F.Bahçe Stoch’u satmadı. 2008’de Uğur Boral’ı, Wederson’u, Deivid’i satmadı. Sonrası malum… Salih için de takımdaki geleceğinin ne olacağı net değil. Bu nedenle pazarlık masası doğru kararı vermeli.

Sabah

IBRA: BREZILYA, İTALYA’YI YENECEK VE KUPAYI ALACAK FRANSA1958’DEN SONRA ILK KEZ COŞTU

İŞTE TARIHIN EN GOLCÜ TAKIMLARI BENZEMA’DAN BIR ILK!