SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası G Grubu’nda Almanya ile Gana arasında oynanan karşılaşmada iki kardeş birbirlerine rakip oldu.

Almanya Milli Takımı’nda sağ bek olarak oynayan Jerome Boateng ile Gana’nın orta sahasında görev alan Kevin-Prince Boateng birbirlerine rakip oldu. Sık sık karşı karşıya gelen iki futbolcudan Jerome Boateng, kardeşi Kevin-Prince Boateng’e karşı genelde üstün geldiği görüldü.

İki kardeş de Almanya Genç Milli Takımlarında birlikte forma giydikten sonra Kevin-Prince Boateng, Gana Milli Takımı’nın formasını giymeyi seçmiş ve 2010 yılının Haziran ayından itibaren kardeşine rakip olmaya başlamıştı. İki kardeş en son Güney Afrika’da 2010 Dünya Kupası’nda karşılaşmış, Almanya’da forma giyen Jerome Boateng kardeşine karşı 1-0 üstünlük sağlamıştı.

Almanya Bundesliga’da forma giyen Boateng kardeşlerden Jerome Bayern Münih, Kevin-Prince ise Schalke 04 takımında forma giyiyor. Boateng kardeşler böylece milli maçlar dışında kulüp takımlarında da sık sık birbirlerine rakip oluyor.

 

 

Yayınlanma Tarihi:22:56,