SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Erken finali Balaban kazandı

Erken finali Balaban kazandı

Üçüncü tur güreşlerinde rakiplerini yenen 8 pehlivan çeyrek final hakkı kazandı. İki favori ismin "erken final" dedirten güreşinde gülen taraf İsmail Balaban oldu.

Tarihi Kırkpınar başpehlivan üçüncü tur güreşlerinde rakiplerini yenen 8 pehlivan çeyrek finale yükseldi.

Kuralarını çeken 16 başpehlivan, peşrevleriyle taraftarlarını coşturmak için er meydanının dört yanını selamladı.

Kırkpınar’da finallerin değişmez isimlerinden Recep Kara, üçüncü turda rakibi Salih Erinç’i 6 dakika gibi kısa sürede yenerek, çeyrek finalin zorlu güreşleri için dinlenmeye çekildi.

Geçen yılın başpehlivanı İsmail Balaban’la son yılların final yapan pehlivanlarından hemşehrisi Antalyalı Mehmet Yeşil Yeşil arasındaki güreş ilgi odağı oldu.

Kırk dakikalık normal zamanda Yeşil ve Balaban yenişemedi. Puanlama güreşinde ise tribünlerin coştuğu, kıran kıran bir müsabaka sergilendi. 1,5 saat süren güreşte Balaban rakibi Yeşil’i yendi.

Şaban Yılmaz ile Fatih Atlı’nın güreşine, birbirlerine zaman zaman el ense çekerken tokat atmaları nedeniyle sıklıkla ara verildi. Her iki pehlivana da agresif güreşleri nedeniyle sarı kart verildi. Mücadele sonunda gülen taraf Atlı oldu.

Rakiplerini yenerek çeyrek finale yükselen İsmail Balaban, İbrahim Çoraman, Osman Aynur, Recep Kara, Serhat Balcı, Abdullah Güngör, Fatih Atlı, Orhan Okulu yarı finale yükselmek için güreşecek.