SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe forması giyen Emmanuel Emenike, ülkesi Nijerya’nın Dünya Kupası’ndaki ilk maçında İran ile 0-0 berabere kalarak gruptan çıkma şansını zora sokmasının ardından aldıkları tepkinin normal olduğunu düşünüyor.

FIFA’nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Emenike, üzerlerindeki baskının futbolun bir parçası olduğunu vurgularken, “Baskıdan kaçamazsınız. Futbol zaten bir baskı oyunu. Herkes sizden büyük şeyler bekler. İşler iyi gitmediğinde herkes aleyhinizde konuşur. Bu durumda da yapabileceğiniz tek şey var, sıkı çalışmaya devam etmek.” dedi.

Baskının futbolun bir parçası olduğunu anlatan golcü oyuncu, “İran maçı istediğimiz gibi gitmedi. Hayâl kırıklığı yaşadık. Önümüze bakıp Bosna-Hersek maçını kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Nijerya’da futbol tutkusunun üst düzeyde olduğuna da değinen Emenike, sözlerine şöyle devam etti: “Nijerya’da U17, U20 maçlarında bile dükkanlar kapanır. Bu nedenle ülkemizi mutlu etmek için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Çünkü bizden beklenen bu.”

Bugüne dek 19 kez milli takım forması giyen 27 yaşındaki yıldız, 10 gole imza atmıştı.

Yayınlanma Tarihi:20:07,