SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası öncesi dizinden geçirdiği ameliyatın ardından turnuvada oynayamayacağı konuşulan Luis Suarez, İngiltere maçında sahaya çıktı ve iki gol kaydetti. Uruguay’ın umutlarını son maça taşıyan futbolcuyu turnuvaya yetiştiren kişi ise takımın fizyoterapisti Walter Ferreira’dan başkası değildi. Uruguaylı yıldızın iyileşme süreci için kendi kanser tedavisini erteleyen Walter Ferreira, ülkesinin başarısı için belkide hayatına mal olacak büyük bir fedakarlıkta bulundu.

Luis Suarez, İngiltere karşısında attığı ilk golden sonra sevincini Walter Ferreira ile paylaşırken, onu işaret ederek tüm dünyaya işte galibiyetin mimarı mesajını veriyordu. Maçtan sonra konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Suarez, “Bana verdiği destekten dolayı Ferreira’ya teşekkür ediyorum. O olmasaydı bugün burada olamazdım.Oldukça zor bir dönemdi ve birlikte çok ağladık. Benimle birlikte kalarak çok büyük bir fedakarlıkta bulundu” diye konuştu.

Ameliyatın ardından tam 4 hafta boyunca Luis Suarez ile birlikte olan Ferreira ise, “Luis Suarez ile çalışmam için beni görevlendiren ve bana güvenen teknik heyete minnettarım” dedi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:16:52,