SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Brezilya’da ilginç totem!

Brezilya’da ilginç totem!

Brezilya'da medyanın büyük ilgi gösterdiği 6'şar parmaklı 14 kişilik Silvia ailesi, ülkelerinin Dünya Kupası'nda 6'ncı kez şampiyon olacağından emin.

Brezilya’da bütün bireylerinin iki eli de 6’şar parmaklı olan 14 kişilik Silvia ailesi, Brezilya’nın 6’ncı Dünya Kupası şampiyonluğu umutlarının sürdüğü şu günlerde büyük ilgi görüyor. Aguas Claras kasabasında yaşayan Silva ailesinin 14 bireyinin de ellerinde, genetik olarak gelen bir fiziksel bozukluk olan polidaktili hastalığından dolayı fazladan bir parmakları bulunuyor.

Fakat onlar ellerini gördüklerinde kendilerini meraklı gözlerle izleyen kişiler karşısında rahatsız olmak yerine, 4 kuşaktır ailelerinde devam eden bu fiziksel rahatsızlığı gururla taşıyor. Dünya Kupası’nda Brezilya ile salı günü yaptıkları maç sonrası Meksika’nın kalecisinin 6 parmaklı olduğu iddialarının gündeme gelmesi, Brezilya medyasının aile üyelerine büyük bir ilgi göstermesine sebep olmuştu.

5 kez Dünya Şampiyonu Brezilya’da yer alan bir ailenin tüm bireylerinin ellerinde 6 parmak bulunuyor. Kendileri ile gurur duyan aile çok şanslı olduklarına inanıyor. 6 parmaklı aile tek elleri ile 6 sayısını gösterebilmek için Brezilya’nın şampiyonluğunu bekliyor.