SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kupa neden bugün verilmiyor?”

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İsfendiyar Zülfikari; "Bugün Galatasaray buraya gelseydi ve yenseydik kupayı alacaktık. Ama bugün niye kupa verilmiyor bilmiyorum" dedi.

Güncellenme: 00:38, 20/06/2014
“Kupa neden bugün verilmiyor?”

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İsfendiyar Zülfikari, “Ezeli rekabeti yaşatıp kupa alalım isterdik” dedi.

Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Zülfikari, çok sevinçli olduklarını belirterek, “Herkesi tebrik ederim. Camiamıza hayırlı olsun. Ezeli rekabeti yaşatıp kupa alalım isterdik. Bayan basketbolda son maçta üzücü olaylar yaşadık ve Sayın Mahmut Uslu’ya el kalktı. Ancak Ülker Arena’da hiç böyle bir şey olmadı. Güvenlik güçlerine güvenmek gerekir. Niye gelinmedi anlamış değiliz. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızı tebrik ederim” dedi.

Yaşanan olaydan dolayı camiaların zarar görebileceği ve yöneticilerin daha sağduyulu davranmaları gerektiğini de dile getiren İsfendiyar Zülfikari, “Bu olay çok üzücü. Daha önce benzer bir olay işitmedik. Yöneticilerin dikkatli hareket etmesi gerekir. Camialar zarar görebiliyor. Bizim Türk basketboluna da yansıması güzel olmayacaktır. Halbuki iki güzide kulüp oynayıp, biri kazanacaktı. Bugün Galatasaray buraya gelseydi ve yenseydik kupayı alacaktık. Ama bugün niye kupa verilmiyor bilmiyorum” diye konuştu.