SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Genç milliler Polonya’da

Konya'da 24 Temmuz-3 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Genç Milli Erkek Basketbol Takımı, özel turnuvaya katılmak için Polonya'ya gitti.

Güncellenme: 11:54, 20/06/2014
Genç milliler Polonya’da

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, ay-yıldızlılar turnuvada ev sahibi Polonya’nın yanı sıra Almanya ve Rusya ile mücadele edecek.

Genç Milli Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Ömer Uğurata, turnuvanın, takıma yeni katılan oyuncuların performansını görme açısından önemli olduğunu söyledi.

Uğurata, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun internet sitesine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Rakipleri değerlendirecek olursak, Polonya’yı yakından izleme şansı yakalayacağız. İyi bir antrenörle ve aynı jenerasyonda devam ediyorlar. Rusya’nın da önemli, atletik yetenekleri olan oyuncuları var. Fizikli oyuncular ama yıldızlar kategorisinde gruptan çıkamamışlardı. Onları da görme şansımız olacak. Almanya ile Mannheim’da oynamıştık. Onlar da uzun süredir kamptalar ve en iyi şekilde gelecekler. Oyuncuların son durumunu ve Bolu’da çalıştığımız teknik ve taktik çalışmaları görmek açısından turnuva önemli olacak.”