SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ömürlük ceza geliyor

Ömürlük ceza geliyor

TBF Galatasaray'a ve kararı alan yöneticilere ağır ceza vermeye hazırlanıyor. Sarı-kırmızılı ekip başvuru yapacak.

Basketbol finalindeki 7. maça çıkmayarak TBF’ye ağır darbe vuran Galatasaray’a büyük cezalar gelebilir. Talimatlara göre TBF Galatasaray’ı küme düşüremez ama bu kararı alan ve uygulayan yöneticiler için ‘Ömür boyu basketboldan men’ cezası verebilir.

Bugünden itibaren hukuk kurullarını çalıştıracak olan TBF’nın önümüzdeki hafta maçı hükmen Fenerbahçe lehine tescil edeceği öğrenilirken, verilecek cezaların 15 günü bulabileceği blildirildi.

Talimatlar gereği TBF’nin maça çıkmama kararı alan yöneticileri basketboldan ömür boyu men etme yetkisi bulunuyor. Turgay Demirel’in kurullardan verilebilecek cezaları çıkartmasını istediği TBF kaynaklarından sızan bilgiler arasında.

GALATASARAY CAS’A GİDECEK!

Fenerbahçe Ülker ile oynanacak maçtan saatler önce Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile bir görüşme gerçekleştiren sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal da uluslararası basketbol federasyonuna başvuracaklarına ve ardından da konuyu CAS’a taşıyabileceklerini ifade etti.

Galatasaray Spor Kulübü, 17 Haziran’da resmi internet sitesinden yaptığı, “Galatasaray Spor Kulübü, elindeki belgeler ve bilgiler ışığında, uluslararası federasyonlar ve uluslararası hukuk kurullarında hak arayışını da sonuna kadar sürdürecektir” açıklama ile de konuyu FIBA’ya taşıyabileceklerinin sinyalini vermişti.

GERRARD: 1-1’E OYNAMALIYDIK

CUMA KUPONU İÇİN BURAYA

JAPONYA YUNAN DUVARINI DELEMEDİ: 0-0

SUAREZ: BİZİ ELEŞTİRENLERE HARİKA BİR CEVAP VERDİK!