SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Profesyonel Futbolcular Sendikası (FIFPro), Uruguay ile İngiltere arasında oynanan karşılaşmada sakatlık geçiren ve geçici bilinç kaybı yaşayan Alvaro Pereira’nın maça devam etmesini “Skandal” olarak değerlendirdi.

Futbolcunun karşılaşmanın ardından “Darbeden sonra biran ışıklar söndü” şeklindeki açıklamasının durumun ciddiyetini gösterdiğini savunan FIFPro, FIFA’nın olay karşısında “Ciddiyetsiz” bir tutum sergilediğini savundu.

Bu tarz turnuvalarda futbolcuların aşırı baskı altında olabileceklerini ve yanlış karar verebileceklerini belirten FIFPro “Ancak doktorların oynamaması gerektiğini işaret ettiği bir futbolcu sahada kalamaz. Futbolcuların sağlıklarından FIFA sorumludur. Pereira, beyin kanaması geçirseydi FIFA bunu nasıl açıklayacaktı. Pareira’nın ölümü ile sonuçlanabilecek bir durum gerçekleşebilirdi” açıklamasında bulundu.

Pereira, İngiltere karşılaşmasında Raheem Sterling’in kafasına yaptığı diz darbesi ile yerde kalmış, doktorların “Oyundan çıkarılması gerek” uyarılarına rağmen ısrar ederek maçı tamamlamayı başarmıştı.

Yayınlanma Tarihi:17:37,