SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş transferi locadan yapacak!

Vodafone Arena'da yapılacak 147 locanın 102'si satılırken, diğerlerinin de kimlere pazarlanacağı önceki günkü belirlendi. 45 locadan elde edilmesi planlanan 10 milyon dolar siyah-beyazlıların transfer bütçesi olacak.

Güncellenme: 08:21, 20/06/2014
Beşiktaş transferi locadan yapacak!

Beşiktaş yeni sezonun hazırlıklarına 24 Haziran’da Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde başlayacak… Teknik direktör Slaven Biliç, takviyelerin hepsinin bu tarihe kadar yapılmasını istiyordu ancak gelinen noktada bu artık imkansız gibi gözüküyor. Esasında siyah-beyazlılar transfer çalışmalarına daha sezon devam ederken başlamıştı, tespit edilen oyuncularla ön görüşmeler yapılmıştı, sezon bitimiyle de somut adımların atılması planlanıyordu. Ancak yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle tabiri yerindeyse evdeki hesap çarşıya uymadı.

Siyah-beyazlılarda çalışmalar hızla sürüyor. Ancak finansal sorunlar nedeniyle 1 kuruşu dahi sokağa atmak istemeyen yönetim, bu nedenle kıran kırana pazarlıklar yapıyor…

BÜTÇE BELİRLENDİ

Kartal’ın önceki gün yaptığı yönetim kurulu toplantısında transfere ayrılacak olan bütçe de netleştirildi. Yöneticiler transfer için kaynağı yapımı süren Vodafone Arena’dan yaratma kararı aldı. Statta yapılacak olan 147 locanın 102’si satılırken kalan 45 locanın da kimlere, hangi şirketlere pazarlanacağı belirlendi. Bu 45 locadan 10 milyon dolar gelir elde etmeyi planlayan siyah-beyazlı yönetim, bu parayı da gerçekleştirilecek transferler için kullanacak.

‘YEŞİL SERTİFİKALI İLK STAT OLACAK’

Beşiktaş’ın yeni mabedi Vodafone Arena’da çalışmalar sürüyor… İnşaattaki ilerleme %55 seviyelerine gelmiş durumda. Kapalı tribünün tamamına yakını bitmek üzere ve Eski ve Yeni Açık tribün inşaatı da süratle ilerliyor.

BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü İhsan Coşkun, Vodafone Arena’yı sezonun ikinci devresine yetiştirmek için ellerinden gelen bütün çabayı gösterdiklerini belirtip “İlk ‘Yeşil Sertifika’ya sahip stat olacak. Bizi zorlayan ve süreci uzatan bölüm çatı” dedi.

Milliyet