SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aysal’dan Demirel’e gönderme!

Aysal’dan Demirel’e gönderme!

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, Fenerbahçe Ülker ile oynanan Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin son maçına çıkmayarak şampiyonluğu kaybeden Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı'na yemek verdi.

Galatasaray Adası’nda “Asalet mecbur kılar” sloganıyla düzenlenen organizasyon basına kapalı gerçekleşirken, yemeğe Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yönetim kurulu üyeleri, kulübün diğer kurul üyeleri, sarı-kırmızı takımın teknik ekibi ve oyuncuları aileleriyle katıldı.

Organizasyon dolayısıyla adaya “17 Haziran duruşumuz sürecektir” ve başantrenör Ergin Ataman’ın fotoğrafının yer aldığı “Cim Bom başı dik yürür” yazılı pankartlar asıldı.

Yemeğe katılanlar hatıra fotoğrafı çektirirken, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Ergin Ataman’a plaket verdi.

Etkinlik öncesi gazetecilere açıklama yapan Ünal Aysal, oyuncularının sezon boyunca özverili bir şekilde mücadele ettiğini belirterek, “Oyuncularımız, çok da başarılıydılar. Bu akşam onlara teşekkür edeceğiz” dedi.

Sarı-kırmızılı basketbolculara şampiyonluk primi verilip verilmeyeceğinin sorulması üzerine Aysal, “Oyuncularımız, hak ettiklerini alacaklar. Aslında kupayı da hak etmişlerdi ama biz ona mani olduk. En azından primlerini vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Aysal, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’in Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki tribün olayları ile Ülker Sports Arena’dakilerin farklı olduğu yönündeki açıklamalarını değerlendirerek, “Ben bir farklılık görmedim, ikisi de aynı. Hatta bir tanesi daha ağırdı. Sayın başkan videoları bir kere daha izlerse gerçeği görecektir” diye konuştu.

BASKETBOLCULARIN GÖRÜŞLERİ

Sarı-kırmızılı basketbolcu Sinan Güler, final serisinde istenmeyen olayların çıktığını belirterek, yaşananların son olmasını dilediğini söyledi.

Sezonu normal bir şekilde değerlendirmenin zor olduğunu anlataran Sinan, “Seri, sporun içinde olan hiç kimsenin istemeyeceği şekilde bitti. Umarım bundan sonra yaşanacaklar, Türk sporunun yararına olur. Kendi açımdan baktığımda, umarım milli takım kadrosunda yer alırım. Sonra da yeni bir sezon başlayacak. İnşallah geçtiğimiz sezonun üstüne katarak, Galatasaray formasıyla güzel başarılara ulaşırız. Umarım bundan sonra, sadece basketbolun konuşulduğu finaller olur. Başka olaylar yaşanmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Deneyimli oyuncu Engin Atsür ise seride yaşanan olayların sezonun önüne geçtiğini vurguladı.

Engin, kendileri adına güzel bir sezon geçirdiklerini aktararak, şunları kaydetti:

“Beko Basketbol Ligi’nde finale çıktık. Uzun bir Avrupa Ligi oynadık. Bu sezon 80’e yakın maç yaptık. Başarılıydık fakat final serisi istediğimiz gibi gitmedi. Saha dışı olaylar, basketbolun önüne geçti. Her iki tarafın tribününde gerçekleşen olaylar, saha içini konuşmamızı engelledi. Biz oyuncular olarak bundan çok rahatsızdık. Artık herkesin birbirini suçlamayı bırakıp, biraz kendi kapısının önünü temizlemesi lazım. Oyuncular olarak çok üzgünüz. Son maça çıkmak istiyorduk. Yeniliriz veya kazanırız hiç fark etmez ama sporun ruhunda sonuna kadar savaşmak var. Tabii ki Galatasaray Kulübünün de nedenleri var. Bunlar hakkında yorum yapmamız yersiz. Oyuncular olarak sezon sonunda ağzımızda güzel bir tat kalmadı.”

Genç basketbolcu Furkan Aldemir ise sezona şampiyonluğa inanarak başladıklarını bildirerek, “Bu sezona, şampiyonluğa inanarak başlamıştık. Bütün sezon, bunun için gayret gösterdik. Hem Beko Basketbol Ligi’nde hem de Avrupa Ligi’nde uzun bir serüven geçirdik. Yönetimimiz böyle bir karar aldı. Bize de bu karara saygı duymak düşer. Buraya başımız dik ve gururlu bir şekilde geldik. Gelecek sezonlarda, Galatasaray’ın başarısı için çalışacağız. İnşallah şampiyonluklar gelmeye devam eder” şeklinde konuştu.

IBRA: BREZILYA, İTALYA’YI YENECEK VE KUPAYI ALACAK FRANSA1958’DEN SONRA ILK KEZ COŞTU

İŞTE TARIHIN EN GOLCÜ TAKIMLARI BENZEMA’DAN BIR ILK!