SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altınordu’ya geldiği için çok mutlu olduğunu bildiren Yusuf Abdioğlu, “Burası organizasyonu, tesisleri ve hedefleriyle her futbolcunun forma giymek istediği bir kulüp. Altınordu, yaşı kaç olursa olsun her oyuncuya kendini geliştirebilme imkanı sunuyor. Bu da, daha uzun kariyer hedefi olan bizler için önemli bir fırsat” dedi.

Futbol direktörü Murat Dizdar ise Yusuf’un oyun felsefesine ve takım yapısına uygun bir isim olduğunun belirterek “Geçen sezon bizimle oynanan 2 maçın dışı diğer bazı karşılaşmalarda Yusuf’u izledik ve kararımızı buna göre verdik. Tüm futbolcularımıza olduğu gibi Yusuf’a da çok güveniyoruz. Takım savunmamızda önemli katkısı olacak ve güzel bir rekabet yaşanacak” diye konuştu.

Lüleburgazspor’da profesyonel olan, daha sonra Ofspor ve Nazilli Belediyespor formaları giyen 25 yaşındaki savunma oyuncusu, futbol kariyerinde 2. Lig’de 85, 3. Lig’de ise 36 kez sahaya çıkarken, 7 kez de Türkiye Kupası’nda mücadele etti. Kırmızılı lacivertli ekip daha önce Berkay Samancı ve Koray Kaçınoğlu’nu kadrosuna katmıştı.