SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli tenisçi Marsel İlhan, Wimbledon Tenis Turnuvası üçüncü eleme turunda Tunuslu Malek Jaziri’yi 3-1 mağlup ederek ana tabloya kaldı.

Marsel İlhan, sezonun üçüncü grand slam’i Wimbledon’da ana tabloya kalabilmek için üçüncü eleme turunda Tunuslu Jaziri ile karşılaştı. Rakibi karşısında ilk iki seti 6-4 ve 6-2 ile hanesine yazdıran 27 yaşındaki tenisçi, 2-0 öne geçti. Üçüncü seti 6-1 kaybetmesine rağmen dördüncü setten 6-3 galip ayrılan Marsel İlhan, karşılaşmayı 3-1 kazanarak ana tabloya yükseldi.

Milli tenisçi eleme fikstüründeki ilk maçında Fransız Albano Olivetti’yi 6-3’lük set skorlarıyla mağlup ettikten sonra, ikinci turda Hırvat Toni Androic’i 6-3 ve 6-4 ile geçti.

İlk olarak 2010 yılında Wimbledon ana tablosuna yükselen İlhan, son olarak bir grand slam turnuvasının ana tablo fikstüründe 2011 yılında yer almıştı. 2010 yılında ilk turda Brezilyalı Marcos Daniel’i geçen Marsel İlhan, ikinci turda Rumen Victor Hanescu’ya 4 sette mağlup olmuştu. Wimbledon Tenis Turnuvası’nda ana tablo maçları 23 Haziran Pazartesi günü başlayacak.

Yayınlanma Tarihi:16:45,