SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi final serisinde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasında her maç sonrası artan gerginlik tavan yaptı. Galatasaray Liv Hospital’ın Ülker Arena’da oynanacak son maça çıkmama kararının ardından şampiyonluk kutlamalarına başlayan Fenerbahçe’de Genel Sekreter Mahmut Uslu, Galatasaray yönetimine sert eleştirilerde bulundu.

Galatasaray camiası hakkında konuşmak istemediğini belirten Uslu “Ancak yönetimine daha önce kulübü yönetemediklerini söylemiştik. Bugün bunu kanıtladılar. Bu 100 yılın karasıdır. Tutturmuşlar bir 17 Haziran… 17 Haziran değil, 17 Aralık bunların çöküşü oldu. Bunların korkusu 17 Haziran değil, 17 Aralık’tan dolayıdır. 3 Temmuz bitti. 17 Aralık yaşandı. 17 Aralık’tan sonra herkesin foyası çıktı. Kumpasçılar bitti, paralelciler ortaya çıktı. Biz kumpasçı değiliz, paralelci değiliz. Biz Fenerbahçeliyiz” dedi.

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ile ilgili de konuşan Uslu “Ergin Ataman kim, ben kimim? Ergin Ataman benim muhatabım değil. Ben kulübün Genel Sekreteriyim. Ergin Ataman için suç duyurusunda bulundum, tazminat davası açtım” şeklinde konuştu.

Uslu ayrıca Ülker Arena’ya gelen taraftarlardan biletlerini atmamalarını söyleyerek “19.07.2014’te ya da yeni sezon açılmadan 1 gün önce kutlama yapacağız” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:21:41,