SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a göre sorumlu Federasyon

Galatasaray Liv Hospital'ın Fenerbahçe Ülker ile oynayacağı son maça çıkmama kararının çıktığı toplantının ayrıntıları belli oldu.

Güncellenme: 11:07, 17/07/2014
Galatasaray’a göre sorumlu Federasyon

Galatasaray Liv Hospital oyuncuları ve teknik heyeti, Beko Basketbol Ligi’nin play-off final mücadelesinde Fenerbahçe Ülker ile yapmaları gereken son maça çıkmayarak kamptan ayrıldı.

Maslak Sheraton Otel’de dün kampa giren sarı-kırmızılı takımın oyuncuları ve teknik heyeti, Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, yönetim kurulu üyesi Necati Demirkol ve Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer’in katılımıyla toplantı yaptı. Toplantının ardından oyuncular kampı tamamlandı.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Murat Özyer, oyuncularla toplantı yaptıklarını belirterek, “İcra kurulu başkanımız, antrenörümüz ve bizler, güzel sezon geçirdikleri için onlara teşekkür ettik. Yönetim kurulumuzun aldığı kararı onlara tebliğ ettik. Dolayısıyla bugün sezonu bitirmiş olduk” dedi.

Yarın kulüp başkanı Ünal Aysal ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla sezonu kutlama yemeği yiyeceklerini vurgulayan Özyer, “Ondan sonra oyuncuların tatil dönemi başlayacak. Belki böyle bir şey olacağı düşünülmüyordu. Bazı güzel şeylerin başlangıcı olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bundan sonra çıkacak kararı hep birlikte göreceklerini kaydeden sarı-kırmızılı takımın idarecisi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz şu an sezonu bitirmiş durumdayız. Başkanımız, yönetim kurulumuz ve sportif anlamda bizler son dakikaya kadar normal maç rutinini gerçekleştirdik. Eşit uygulamalar olmadığından dolayı, başkanımızın en baştan beri söylediği iki konu var. O iki konuda federasyon tarafından herhangi bir uzlaşma olmadığından, biz de bu kararı uygulamaya geçtik. Oyuncular ve bizler de son ana kadar maçı oynamak istedik ama bunun için bir adım atılmadı. Federasyon tarafından istenen adımlar atılmadı.”

Galatasaray Kulübü’nün basketbolda bundan sonra ne gibi adımlar atacağı yönündeki soruyu yanıtlayan Özyer, “Başkanımız tekrar tekrar söyledi. Türkiye’ye basketbolu getiren, geçen sene şampiyon olan, bu sene kadınlarda Avrupa şampiyonu olan, (erkeklerde) kendi emeğiyle tekrar Avrupa Ligi’ne giren kulüp olarak, kuvvetli şekilde yolumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki sezona yönelik kararları paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Özyer, aldıkları kararların ardından Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine, “O açıklamaları Turgay Demirel, zaten başkanımızla paylaşmış. Başkanımız yanıtları vermiş. Başkanımız, ilk gün açıkladığı neyse arkasında duruyor. Yorum yapacak durum yok. Bu maç oynanmak istenseydi, bence Basketbol Federasyonu ve yetkili kurulları bunu oynatırdı” ifadelerini kullandı.

Özyer, taraftarların kendilerine verdiği destek konusunda ise, “Onlar büyük destek verdi, teşekkür ediyoruz. Sezonda büyük emekleri oldu. Taraftarımız, camiamız, eski basketbolcular ve tüm üyelerin yanı sıra Galatasaray’ı sevenlerin büyük emeği oldu. Bundan sonraki kararlar umut ediyorum hepimizi mutlu eder” diyerek sözlerini tamamladı.

 ALONSO: AÇLIĞIMIZI KAYBETTİK

BETO: RONALDO SAKAT DEĞİL

LUGANO İNGİLTERE KARŞISINDA YOK

HIRVATİSTAN ACISINI KAMERUN’DAN ALDI: 0-4

Yayınlanma Tarihi:18:53,