SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
F.Bahçe’ye suç duyurusu

F.Bahçe’ye suç duyurusu

Galatasaray Kulübü Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Galatasaray Kulübü, ezeli rakipleri Fenerbahçe’nin başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticisi Mahmut Uslu için suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan ‘Meydan boş değil’ başlıklı açıklamada, ayrıca menajer Bayram Tutumlu ve eski hakem Ahmet Çakar’a yönelik dava açıldığı da belirtildi.

İşte o açıklama;

Galatasaray Spor Kulübü, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da kulübümüzün manevi şahsiyetine, değerlerine ve kulübümüz bireylerinin kişiliklerine karşı yapılacak her türlü saldırıya hukuk yoluyla gereken cevabı verecek ve sorumlular hakkında cezai işlemlerin yapılması için gereken adımları atacaktır.

Bu çerçevede, devam eden hukuki süreç konusunda camiamız sürekli olarak bilgilendirilecektir:

1) Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu’nun 12.06.2014 tarihinde yapmış oldukları basın toplantısındaki hakaret ve tehdit içerikli açıklamaları sebebiyle Halil Ergin Ataman adına, ‘basın yoluyla hakaret ve tehdit’ gerekçeleriyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

2) Yine Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu’nun 12.06.2014 tarihinde yapmış oldukları basın toplantısındaki açıklamaları nedeniyle de, Kulüp ve Ergin Ataman adına 6222 sayılı kanunun 22. Maddesine göre Sporda Şiddeti Teşvik suçlamasıyla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

3) Bayram Tutumlu’nun Twitter hesabından attığı hakaret içerikli mesajlar için tazminat davası ve suç duyurusu için gereken yapılmaktadır.

4) Ahmet Çakar’ın Sabah gazetesinde 18.06.2014 tarihli yazısı hakkında, hakaret suçlamasıyla Kulüp adına suç duyurusunda bulunulup 100.000- TL’lik tazminat davası açılması için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.