SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Türkiye’de değil Avrupa’da…”

“Türkiye’de değil Avrupa’da…”

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 'Bu TBF oldukça Türkiye'de değil Avrupa'da oynarız' dedi.

F.Bahçe maçına çıkmayacaklarını duyuran G.Saray’ın sonraki hamlesi ne olacak? Başkan Ünal Aysal, şampiy10’dan İbrahim Seten’e açıkladı:

Erkekler Basketbol Ligi'nde bugün F.Bahçe Ülker ile oynanacak finalin 7’nci ayağına çıkmayacağını açıklayarak tarihe geçen G.Saray’da gündem teknik direktörden çıkıp tamamen basketbola odaklandı… Konuyla ilgili başkan Ünal Aysal’ı aradım..

Uzun bir konuşma yaptık.. Satır başları ve G.Saray’ın yaklaşımı şöyle:

‘ŞAİBE DEVAM ETTİKÇE BU LİGDE YER ALAMAYIZ'

G.SARAY’ın tek derdi Basketbol Federasyonu..

“Türk basketbolu bu tutarsız ve şaibeli zihniyetten kurtulmadığı sürece bizim G.Saray olarak bu liglerde yer almamız söz konusu gözükmüyor” diyen Aysal; Ülker Arena’da oynanan 5’inci maçtaki olayların gerektiği gibi rapor edilmediğine, hatta raporların değiştirilmiş olabileceğine, eldeki raporlarla bile saha kapama gerekirken TBF’nin gereken kararı alamadığını belirtiyor..”

‘ŞUBE KAPANMAYACAK VİTES YÜKSELTECEĞİZ’

YANİ basketbol şubesi kapacak mı?

Aysal’ın yanıtı: “Kesinlikle hayır.. Basketbol şubesini dağıtmayacağız, aksine vitesi yükselteceğiz.. Koç ve oyuncular aynen kalacak, paralarını ödeyeceğiz.. Eğer ligden çekilme kararını alırsak, Türkiye Ligi’nde oynamayacağız.. Ama Avrupa’da mücadele etmek için gereken platformlarda çalışmamızı yapacağız.. Tekrar söylüyorum, şube olduğu gibi kalacak ve biz Türkiye’de değil, Avrupa’da oynayacağız..”

‘SPOR YAPMIYORUZ DEDiKODU ÜRETiYORUZ'

G.SARAY açısından mevzu kupa mevzusu değil.. İki kulübün müzeleri de kupalarla dolu.. 1 eksik 1 fazla olmuş kimse için farketmez.. Hatta mevzu F.Bahçe ile de değil.. Aysal, aksine F.Bahçe ile ilişkileri düzeltmek istiyor.

“Şu anda sadece medyaya dedikodu üretiyoruz, spor aktivitesi gerçekleştiremiyoruz.. Böyle giderse yakında karşı karşıya bile gelemeyeceğiz” sözleriyle bunu açıkça ifade ediyor..

‘PARA İÇİN BÖYLE BİR TİYATRO OYNAMAYIZ'

GÜNDEMDEKİ soru şu: “G.Saray basketbol şubesini kapatacak mı? Yoksa mali küçülmeye gitmek için bu olayları bir fırsat olarak mı kullanıyor?”

Aysal bu soruya şöyle yanıt verdi:

“BİZ para için böyle bir tiyatro oynar mıyız? Kafamızdan geçen şudur: Bu zihniyet temizlenmediği sürece gelecek sezon profesyonel basketbol liglerinde yer almayı düşünmüyoruz.. Ancak kesin kararımızı vermedik.. Bu kararı vermek yönetim kurulunun yetkisi dahilinde.. Ancak bu kararı tek başımıza almayız; camianın konsensusla bu kararı desteklemesi lazım..”

‘FUTBOLDA HOCA 1 HAFTADA NETLEŞİR’

BAŞKANI yakalayınca teknik direktör transferini sormamak olmaz.. Kesin bir isimden bahsetmedi; “1 hafta içinde isim netleşir” demekle yetindi..

‘ÇIKMIYORUZ DEYİNCE FORMÜL UYDURDULAR'

BASKETBOL Federasyonu’nun dün yaptığı açıklama da gündeme geldi..

“F.Bahçe’den bazı güvenlik önlemleri almasını talep etmişler.. Eğer onlar sağlanmazsa maçı oynatmayı zaten düşünmüyorlarmış” diyecek oldum.. Aldığım yanıt: “Hiç inandırıcı değil.. Bize böyle önlemlerden filan hiç bahsetmediler.. Biz maça çıkmama kararını açıklayınca birden böyle bir formül uydurdular bence..”

 

 

 

FABIO CAPELLO: OLAN İNGİLTERE’YE OLDU!

APPIAH: ERKEN GOL PLANLARIMIZI BOZDU

KOLOMBİYA’DA CARLOS BACCA SAKATLANDI

COENTRAO DÜNYA KUPASI’NA VEDA ETTİ