SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bosna’ya güveniyorum’

Manchester City'nin Karadağlı futbolcusu Jovetic, Bosna Hersek'in Arjantin'e karşı iyi bir oyun sergilediğini ve son 16 takım arasına kalabileceğini söyledi.

Güncellenme: 11:35, 19/06/2014
‘Bosna’ya güveniyorum’

İngiltere Premier Lig takımlarından  Manchester City’nin Karadağlı futbolcusu Stevan Jovetic, Dünya Kupası’nda  mücadele eden Bosna Hersek’in gruptan çıkarak son 16 takım arasına kalabileceğini söyledi.

 Manchester City’de Boşnak futbolcu Edin Dzeko ile forma giyen Jovetic,  Dünya Kupası’nda Arjantin, Nijerya ve İran ile aynı grupta yer alan Bosna  Hersek’in ilk maçta Arjantin’e 2-1 yenilmesine rağmen çok iyi bir oyun  sergilediğini ifade etti.
Jovetic, Dünya Kupası öncesindeki açıklamaları paralelinde Bosna  Hersek ve Hırvatistan’dan iyi bir sonuç beklediğini dile getirerek, ”İlk  maçlarında sahaya yansıttıkları performansla bunu kanıtladılar. Hırvatistan,  Brezilya’ya karşı çok iyi oynadı. Ancak bana göre doğru olmayan penaltı kararı,  maçın gidişatını değiştirdi. Aynı şekilde Bosna Hersek de Arjantin’e karşı son  derece agresif bir oyun sergiledi. Arjantin’in Bosna Hersek’ten daha iyi  oynadığını söylemem” değerlendirmesini yaptı.
Bosna Hersek’in, grubun favorisi Arjantin ile oynadığı maçın artık  geride kaldığını söyleyen Jovetic, ”Şimdi sırada Nijerya ve İran var. Bunlar,  Bosna Hersek’in gruptaki kaderini belirleyecek. Bana göre, Bosna Hersek son 16  takıma arasına kalabilir. Nijerya ile İran arasındaki maçı izledim. Bosna Hersek  her ikisinden de daha kaliteli” ifadelerini kullandı.
M:CİTY’DEN AYRILMAYACAĞIM
İtalya Serie A ekiplerinden Fiorentina’dan sezon başında Manchester  City’e transfer olan ve burada geçirdiği ilk sezonda 3 gol kaydeden Jovetic,  takımdan ayrılacağı yönündeki iddiaları yalanladı.
Jovetic, ”Manchester City’den ayrılmayı düşünmüyorum. Geçen sezon  birçok sakatlık yaşadım ve bu performansımı çok etkiledi. Sakatlıkları atlatıp,  tam olarak sağlığıma kavuşup gollerime devam etmek istiyorum” diye konuştu.