SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ise kendi adına çok üzgün olduğunu dile getirdi.

Son iki sezonda Türkiye’de şampiyonluk yaşayan bir çalıştırıcı olarak şampiyonluk inancını hep koruduğunu anlatan tecrübeli çalıştırıcı, şöyle konuştu:

“Bugün, bu saate kadar da korudum. Bugüne kadar maçlarda ortaya koyduğumuz iyi basketbol, bu sezon Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi en iyi temsil eden takımlardan biri olarak yaptıklarımız ve bu haftaki iyi basketbolumuz… Geldiğimiz bu noktada şampiyon olacağımıza yüzde yüz inanıyordum. Bugün tarihi bir gün. Galatasaray Kulübü yönetim kurulu, başkanımız şampiyonluğun ötesinde bazı değerlerin çok daha önemli olduğunu, Türk sporunda şiddete dayalı söylemlerin, kupa veya şampiyonluk olsa bile, Türk sporunu bir yere getirmeyeceğini gösterdi. Yönetimimiz kararlı durdu.”

Kulüp olarak federasyondan yönetimin talepleri olduğunu hatırlatan Ataman, “Özellikle beşinci maçta yaşadığımız basketbol dışı olaylarla ilgili. Fakat maalesef bir uzlaşma sağlanamadı. Sportif açıdan çok üzgünüm. Ümit ediyorum ki bu karar, Türk sporunda bundan sonra sporcularımızın rahat ve huzurlu bir şekilde spor yapabileği; maçlarda sağımızda solumuzda, önümüzde, arkamızda çevik kuvvet eşliğinde antrenörlük yapmayacağımız, aynı şekilde rakiplerimizin sahaya gidiş gelişlerinde otobüslerinin taşlanmayacağı bir ortam için bugün bir yol olur” şeklinde konuştu.

Hep bir ümit taşıdıklarını kaydeden Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu gerginlikte biraz benim payım olduğu söyleniyordu. Bununla alakalı öneri ortaya attım. Fenerbahçe camiasından bir iki söylem için özür diledim. Masumane söylemlerdi. Çok büyük bir kulübün başkanı olan Aziz Yıldırım’dan da Ergin Ataman için, Galatasaray ve Türk Milli Takımı antrenörü için kullandığı söylemler için de özür beklediğimi söyledim. Görüyorsunuz hiçbir açıklama, hiçbir özür yok. İyi olsunlar, sağolsunlar. Kazandıkları şampiyonluk hayırlı olsun. Galatasaray Kulübü çok büyüktür. Bizler Türk sporunda çok önemli insanlarız. Başarımıza da aynı şekilde devam edeceğiz. Bugün itibariyle sezonu kapatmış bulunuyorum. 10 Temmuz’da Türk Milli Takımı’nda inşallah madalya kazanmak için çalışmalara başlayacağız.”

Oyuncuların da ilk günden itibaren şampiyonluğa inandığını anlatan sarı-kırmızılı takımın çalıştırıcısı, “Sonuçta hepimiz; teknik kadro ve oyuncular olarak başkanımızın Türk sporu için verdiği karara destek veriyoruz. Yarın akşam bizler için bir teşekkür yemeği organize edildi. Cumartesi günü de oyuncuları tatile göndereceğiz. 17 Haziran’ın Türk sporu için milat olmasını diliyorum. Herkes şapkasını önüne koyar ve sporun spor için yapıldığının farkına varır” şeklinde konuştu.

YARIN YEMEKTE BİR ARAYA GELECEKLER

Galatasaray Kulübü yönetim kurulu, teknik heyet ve oyuncular yarın Galatasaray Adası’nda verilecek yemekte bir araya gelecekler.

Sarı-kırmızılı oyuncuların, play-off final mücadelesinde Fenerbahçe Ülker ile oynanacak maça çıkmama yönünde yönetim kurulunun aldığı karara rağmen şampiyonluk primi alacakları öğrenildi.

Bu arada Galatasaray Liv Hospital’ın kamp yaptığı otel çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

ALONSO: AÇLIĞIMIZI KAYBETTİK

BETO: RONALDO SAKAT DEĞİL

LUGANO İNGİLTERE KARŞISINDA YOK

HIRVATİSTAN ACISINI KAMERUN’DAN ALDI: 0-4

Yayınlanma Tarihi:18:51,