SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Epir 2014 plaj voleybol başlıyor

Epir 2014 plaj voleybol başlıyor

"Epirden 2014" plaj voleybolu turnuvasının Eskişehir'de gerçekleştirilecek ilk etabına, 9 ülkeden 12 takım katılıyor.

Epirden Plaj Voleybolu Grubu Onursal Başkanı Hasan Uğur Epirden, bir alışveriş merkezindeki basın toplantısında, 22 yıldan bu yana plaj voleybolunu tanıtmak, sevdirmek ve kitlelere yaymak ilkesiyle 53 beldede 148 turnuva düzenlediklerini belirtti.

Türkiye, Sırbistan, İngiltere, Amerika, Rusya, Kosova, Ukrayna, Romanya ve Slovakya’dan 12 takımın katıldığı turnuvanın Eskişehir ayağının, alışveriş merkezinin otoparkında oluşturulan özel sahada yapılacağını ifade eden Epirden, “Turnuvaya katılan kızlarımızın hepsi, ellerinde çanta, profesyonel turnuvaları tek tek dolaşan sporcular. Enteresandır, 1 lira para ödülü olmayan, amacı sadece plaj voleybolunu Türkiye’de bir yerlere getirmek olan Epirden Beach Volley’e hepsi koşa koşa geldiler” değerlendirmesini yaptı.

Toplantının ardından takımların eşleşmeleri kurayla belirlendi.

Eskişehir etabı 22 Haziran’da sona erecek turnuvada dereceye girecek takımlara, kaidelerinde Türk voleyboluna emeği geçenlerin isimlerinin yer aldığı kupalar verilecek.

“Epirden 2014” serisi, Eskişehir’den sonra Balkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesi ile Antalya’nın Kaş ilçesinde devam edecek.