SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

6. Şampiyonluğa son 15 dakika

Galatasaray gelse de, gelmese de Ülker Sports Arena'da durum değişmeyecek. Önceki gün çıktığı gibi tüm biletleri kısa sürede tüketen 14 bin Fenerbahçe taraftarı, salondaki yerini alacak.

Güncellenme: 11:07, 17/07/2014
6. Şampiyonluğa son 15 dakika

Sarı-Kırmızılılar da, maçın başlama saati olan 21.00’den itibaren 15 dakika içinde salona gelmezse, Sarı-Lacivertliler 6. şampiyonluğunu ilan edecek, kutlamalara da erken start verilecek.

Fenerbahçe Ülker ile 3-3'e gelen final serisinin bugün oynanacak son maçına çıkmayacağını önceki gün açıklayan Galatasaray, dün de bu kararının arkasında olduğunu vurguladı. Ülker Arena'da oynanması planlanan karşılaşmanın başlangıç saati olan 21.00'den sonra 15 dakika daha beklenecek olan Sarı-Kırmızılılar, karar değiştirmemesi halinde şampiyonluğu ezeli rakibine Fenerbahçe'ye bırakacak. Bu durumda lig tarihindeki 6. şampiyonluğunu elde edecek olan Sarı-Lacivertliler, önceki gün satışa çıkan biletleri kısa sürede tüketen 14 bin taraftarıyla birlikte kutlamalara erken başlayacak.

KUPA VERİLECEK

Basketbol Federasyonu, Abdi İpekçi'de oynanan serinin 6. maçında olduğu gibi Ülker Arena'ya da kupayı getirecek. Galatasaray'ın mücadeleye çıkmama kararı devam etmesi durumunda da saatler 21.15'i gösterdiğinde kupa töreni için hazırlıklar başlayacak. Bu arada Fenerbahçe Ülker, şampiyonluk sayısında da 5 kupası bulunan Sarı-Kırmızılılar'ı geride bırakacak.

TAKIM KADROLARI

FENERBAHÇE ÜLKER: McCalebb, Melih, Bogdanovic, Klezia, Oğuz, Ömer, Bjelica, Zoric, Preldzic, Metecan, İzzet, Berk

GALATASARAY LİV HOSPİTAL: Arroyo, Sinan, Markoishvili, Furkan, Erceg, Ender, Göksenin, Hairston, Engin, Cenk, Bonsu, Ersin

SALON: Ülker Arena

SAAT: 21.00

YAYIN: LİG TV 3

HAKEM: Recep Ankaralı, Emin Moğulkoç, Rüştü Nuran

 ALONSO: AÇLIĞIMIZI KAYBETTİK

BETO: RONALDO SAKAT DEĞİL

LUGANO İNGİLTERE KARŞISINDA YOK

HIRVATİSTAN ACISINI KAMERUN’DAN ALDI: 0-4 

Yayınlanma Tarihi:09:30,