SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1461 futbolcu kriterini belirledi

Spor Toto 2. Lig takımlarından 1461 Trabzon'un Kulüp Başkanı Şaban Bülbül, hedefi Trabzonspor olan istekli ve yetenekli oyunculara takımda öncelik tanıyacaklarını söyledi.

Güncellenme: 14:07, 19/06/2014
1461 futbolcu kriterini belirledi

Bülbül,  yaptığı açıklamada, takımın PTT 1. Lig’den düşmesinin ardından yaşanan yeni yapılanmanın devam ettiğini belirterek, “Teknik kadroyu kurarken çok iyi düşünmek gerekiyor. Hocalarımızın kendi ilkelerinden önce kulübün ilkelerini düşünmeleri gerekiyor. Kulübün vizyon ve misyonu dışında imkanlarını da çok iyi biliyor olmalılar. Bu nedenle Ekrem Al hocamız bu bilgilerin hepsine sahip. Yeni sezon planlaması öncesi de kendisine bu düşüncelerimizi ilettik ve kabul etti” diye konuştu.

Transferde bütçelerinin sınırlı olduğuna işaret eden Bülbül, “Diğer takımlar gibi 1 milyon liralık oyuncu oynatamayız. Bizim bütçemiz ve futbolculara ödeyebileceğimiz ücretler belli. Hedefi Trabzonspor olan istekli ve yetenekli oyunculara öncelik tanıyacağız. Hedefi başka takımların formasını giymek değil, Trabzonspor’un kapısından içeri girmek isteyen oyuncuları oynatacağız” dedi.

Takımın gelirini artırmak için sponsor arayışlarının devam ettiğini vurgulayan Bülbül, kulüp hisselerinin yüzde 94’ne sahip olan Trabzonspor’un da gereken maddi desteği her zaman sağladığını sözlerine ekledi.