SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Finalde Türkiye'nin karşısına çıkan Hırvatistan'ın 6 oyuncusunun cep telefonlarıyla konuştukları farkedilince itiraz edildi. Ancak şampiyonanın tek patronu Hırvatistanlı olunca itiraz geri çevrildi.

SKANDAL FİNALDE ANLAŞILDI

Türkiye, l.Dünya İşitme Engelliler Hentbol Şampiyonası'nda başarılı maçların ardından adını finale yazdırdı. Ay-Yıldızlılar finalde, son olimpiyat şampiyonu Hırvatlar'a 18-34 kaybedip gümüş madalyada kaldı ancak skandal da bu maçta ortaya çıktı. Rakip oyuncuların, normal insanlar gibi hem karşılıklı, hemde cep telefonlarıyla konuştuğunu fark eden teknik heyetimiz, küçük bir araştırma ile önemli bilgilere ulaştı.

NORMAL LİGDE OYNUYORLAR

Finalist Hırvatistan'da altı sporcu ülkelerinde normal ligde de oynuyordu. Durumu şampiyonanın tek patronu olan teknik delegeye ileten Türk yetkililer, adeta kayaya tosladı.Bunun nedeni isesöz konusu delegenin de Hırvat olmasıydı. Sporcuların, uluslar arası federasyon tarafından verilen veoynamalarını sağlayan W belgesinin olduğunu ifade eden Hırvat delege Mario Lusiç, yapılan itirazı anında reddetti.

KAYBETSEK DE KAZANDIK

Milli takım yetkilileri şok yaşadıklarını belirterek, “Biz sporcularımızla molada ancak işaret diliyle anlaşabiliyoruz. Hırvatlar ise saha içinde çok rahat diyalog kurabiliyorlardı. Cep telefonuyla konuşan Hırvat oyuncular vardı. Profesyonel sporcular karşısında bizim çocuklar ne yapabilirdi ki? Kaybetsek de aslında kazananın biz olduğumuzu biliyoruz. O da bize yeter” sözleriyle tepkilerini dile getirdiler