SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sneijder’den Avustralya uyarısı

Hollanda Milli Takımı'nın yıldız futbolcusu Wesley Sneijder, Dünya Kupası'nda oynayacakları Avustralya maçının sanılanın aksine zor geçebileceğini söyledi.

Güncellenme: 01:13, 18/06/2014
Sneijder’den Avustralya uyarısı

Hollanda’nın Dünya Kupası’nda ilk oynadığı maçta son şampiyon İspanya’yı farklı mağlup etmesinin ardından beklenti giderek artıyor.

Hollandalı Sneijder, Avustralya maçı öncesi yaptığı açıklamada “İspanya maçını kazanmak harikaydı, ancak gerçek olan şu ki hala 3 puanımız var. Takım olarak şimdiden Avustralya maçına odaklandık, Dünya Kupası gibi bir turnuvada oynamak çok önemli. Çarşamba günü umarım puanımızı 6’ya çıkartabiliriz. Avustralya maçı İspanya maçından bile zor geçebilir, çünkü onlara karşı daha önce üç defa oynamış olmamıza rağmen hiç yenemedik. Gerçekten zor bir maç bizi bekliyor. Bu maça dışarıdan bakan herkes çok kolay olacağını sanıyor, ancak Avustralya’ya karşı nasıl oynamamız gerektiğini henüz bilmiyoruz. Bana göre defansa dayalı bir oyun oynayacaklar, bu durumda da işimiz daha da zorlaşacak. Maç başladığında sakin ve dikkatli olmalıyız.” dedi.

Hollanda, Avustralya maçının ardından gruptaki son karşılaşmasını Şili’ye karşı oynayacak.

Yayınlanma Tarihi:01:12,