SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sanem Helvacıköylü Edirnespor’da

Sanem Helvacıköylü Edirnespor’da

Edirnespor Kadın Basketbol Takımı menajerliğine Sanem Helvacıköylü getirildi.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKB2L) Şampiyonu olarak Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi’nde oynamaya hak kazanan Edirnespor Kadın Basketbol Takımı menajerliğine Sanem Helvacıköylü getirildi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, Edirnespor Kulüp Başkanı Murat Boyacıoğlu ile Helvacıköylü kulüpte bir araya gelerek menajerlik görevi için el sıkıştı.

Boyacıoğlu, burada yaptığı konuşmada, yeni menajerlerinin basketbolu yakından bilen bir Edirneli olduğunu belirtti. Helvacıköylü’nün her anlamda gelişmiş bir menajer olduğunu ifade eden Boyacıoğlu, birinci ligde daha iddialı bir mücadele sergileyeceklerini vurguladı.

Helvacıköylü ise Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde görev yaptığı 4 yıl boyunca ve basketbol hakemliği süresince önemli deneyimler kazandığını aktardı.

Edirnespor’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Helvacıköylü, “Boyacıoğlu’nun teklifini hemen kabul ettim. Zaten ayrı kaldığım 3 sezondur basketbolu oldukça özlemiştim. Şimdi tüm bilgi ve birikimlerimi Edirnespor için harcayacağım. Edirnespor camiasına ve en başta başkanımız Murat Boyacıoğlu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Helvacıköylü yarın İstanbul’da yapılacak olan TKBL Lig Kurulu toplantısında Edirnespor’u temsil ederek resmen görevine başlayacak.