SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Peki Brezilya 2014'ten neler öğrendik?

1-Gol çizgisi teknolojisi: Çok konuşuldu ancak bu kadar kanlı-canlı örneği Fransa-Honduras maçıyla hayatımıza girdi. Karim Benzema'nın şutunu içeri alan kaleci Noel Valladares, gol çizgisi teknolojisinin ilk kurbanı oldu. İnsan gözünün seçemediği pozisyonu makine çözdü.

2-Sprey: Hakemlerin artık bir spreyi var. Duran toplarda kullanılan bu sprey, topun yerini değiştirme çakallığını yapan oyuncu ile tavşan adımlarıyla barajı bozan futbolcuları tarihe gömdü.

3-Marcelo'nun talihsiz rekoru: Brezilya-Hırvatistan maçında kendi kalesine gol atan sol bek Marcelo, Dünya Kupası'nda kendi kalesine gol atan ilk Brezilya oldu.

4-Bosna-Hersek: Türkiye'nin dost olduğu Bosna-Hersek ile dünyanın resmi tanışma töreni Arjantin maçında gerçekleşti. Yugoslavya'dan ayrıldıktan sonra ilk kez Dünya Kupası'nda boy gösterdiler. Ayrıca, Dünya Kupası tarihinin en hızlı kendi kalesine atılan golü de Bosna-Hersekli Sead Kolašinac'tan geldi.

5-Dempsey tarih yazdı: ABD'nin kaptanı Clint Dempsey, üç Dünya Kupası'nda da gol atan ilk Birleşik Devletlerli oyuncu olarak tarihe geçti. Tecrübeli oyuncu daha önce 2006'da Gana, 2010'da İngiltere ağlarını havalandırmıştı.

RUSYA DURUMU SONRADAN TOPARLADI: 1-1

BÜYÜK YILDIZLARIN ILK HAFTA KARNELERI!

WILMOTS: YEDEK OYUNCULARIMIZ FARK YARATTI

BREZİLYA İLKLERI YAŞADI

Yayınlanma Tarihi:12:55,