SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da varsa yoksa o isim!

Şu anda İsviçre ile Dünya Kupası’nda mücadele eden Alman hocanın menajeriyle temas kuruldu. Turnuva sonrası emekli olmayı planlayan HItzfeld’in fikrinin değişmesi için her yol denenecek.

Güncellenme: 11:20, 18/06/2014
Galatasaray’da varsa yoksa o isim!

AMKSPOR

Lucescu'dan olumsuz yanıt alan Galatasaray'da Ünal Aysal sıcağı sıcağına açıklamalar yapmıştı. Kötü haberin geldiği akşam konuşan başkan, “Artık Alman ya da Hollandalı hocalara yöneleceğiz. O ekolden yolumuza devam edeceğiz” demişti. Alternatifler masaya yatırıldı ve öne çıkan isim çabuk belli oldu. Listenin 1 numarasına, 2 farklı takımla Şampiyonlar Ligi'ni kazanmış ender hocalardan Ottmar Hitzfeld yerleşti. Hitzfeld bu başarıya 1997'de Borussia Dortmund, 2001'de de Bayern Münih'le ulaşmıştı.

YAKIN MARKAJ

Derhal harekete geçen Galatasaray'da Alman hocanın menajeriyle ilk temas kuruldu. Görüşmeyi, Bülent Tulun gerçekleştirdi. 65 yaşındaki hocanın menajeri, Hitzfeld'in bir süre önce yaptığı açıklamayı hatırlattı. Hitzfeld, “30 yıldır bu mesleği yapıyorum. Artık durmam gerekiyor” diye konuşmuştu. Ancak bu demeç moralleri bozmadı. Sarı-kırmızılıların turnuva sonrası emekli olmayı planlayan Hitzfeld'in fikrinin değişmesi için her yolu deneyeceği öğrenildi.

LAKABI ‘GENERAL’

Hitzfeld son derece disiplinli bir teknik adam olarak biliniyor. Ciddiyeti sebebiyle Alman hoca, “General” lakabıyla anılıyor. Hitzfeld aynı zamanda çok büyük bir taktisyen. Zaten kariyerindeki başarılar da bunu ispatlıyor. Usta hocanın 2 Şampiyonlar Ligi kupasının yanı sıra, 6 Almanya Ligi şampiyonluğu bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:08:27,