SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray: 1 – Lucescu: 1

2002’de takımı zirveye taşıdığı halde kovulan Rumen hoca, 12 sene sonra intikamını aldı. Luce, tüm planlar ona göre yapılmışken son anda Shakhtar’da kaldı ve Aslan’ı krize soktu.

Güncellenme: 16:40, 18/06/2014
Galatasaray: 1 – Lucescu: 1

AMKSPOR

Mircea Lucescu ve Galatasaray'ın yolları kesiştiğinde takvimler 2000 yılını gösteriyordu. UEFA Kupası zaferinin ardından Fatih Terim Fiorentina'nın yolunu tutunca, Galatasaray da Rumen hocayla anlaşmıştı. Lucescu ilk sezon takımına Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynattı, ligde ise kıl payı ikinci oldu. 2001-02 sezonunda Cimbom'un görkemli kadrosundan eser kalmamıştı. Birçok yıldız ayrılmış, yerlerine çoğu kiralık isimsiz yabancılar alınmıştı. Fakat Lucescu herkesi şaşırttı. Tecrübeli teknik adam takımı şampiyonluğa ulaştırdı. Ancak O dönem görev yapan Özhan Canaydın ve yönetimi, Lucescu'yu kovdu.

Bu durum birçok sarı-kırmızılı taraftarın bile içine oturmuştu. Aradan 12 sene geçti, Luce önce Beşiktaş'ı şampiyon yaptı ardından Shakhtar Donetsk ile ortada kupa bırakmadı. Roberto Mancini'yi gönderen G.Saray, bir kez daha Lucescu'nun kapısını çaldı. Ukrayna'daki siyasi krizin de Aslan'ın işini kolaylaştırdığı ve iki tarafın anlaştığı söyleniyordu. Cimbom'un hocası Lucescu olacaktı. Fakat Luce, tüm planlar ona göre yapılmışken son anda Shakhtar'da kaldı ve Aslan'ı krize soktu. Aysal şimdi harıl harıl hoca ararken, akıllara “Lucescu intikam mı aldı?” sorusu düştü.

 

 

Yayınlanma Tarihi:08:29,