SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Fenerbahçe'nin sahasının kapatılmaması ve son karşılaşmaya şaibeli diye nitelendirdikleri hakem Recep Ankaralı'nın Federasyon tarafından atanması üzerine ezeli rakibiyle yaptığı final serisinden çekildiğini açıkladı.

G.Saray Başkanı Ünal Aysal ve yönetimi, tarihi ve tartışılacak bir karara imza attı… Sarı kırmızılılar, Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonu belirleyecek final maçında F.Bahçe Ülker karşısına çıkmamam kararı aldı.

TOPLANTI DA NELER KONUŞULDU?

Galatasaray Yönetim Kurulu oy birliği ile tarihi bir karara imza attı ve Basketbol Final Serisinin son yani şampiyonu belirleyecek olan maça çıkmayacağını herkese duyurdu.

TT Arena'da saat 16:30'da başlayan Yönetim Kurulu toplantısında oy birliği ile ve tüm yöneticilerin desteği ile alınan bu kararın çıkmasında TBF'nin bugüne kadar takındığı tavrın yanı sıra 2 önemli ana neden vardı

1- Fenerbahçe Kulübü eski idarecileri ile yaptığı telefon konuşmaları tapelere yansıyıp 2.maçta tartışmalı karara imza atan Recep Ankaralı'nın son maça baş hakem olarak atanması 2- Fenerbahçe Kulübü'nün 5.maçta Ergin Ataman'a atılan yabancı maddeler ve maç boyu devam eden küfürlere karşın sahasının kapatılmaması

Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı Galatasaray'ın son maça çıkmaması kararını destekledi. Başkan Ünal Aysal, toplantının tek gündem maddesini oylayıp yönetim kurulu üyelerinin kararını almak istedi ve söz verdi.

CİBARA: ALEYHİMİZE OYUN OYNANIYOR

En önemli çıkışlardan birini yönetim kurulu üyesi Mehmet Cibara yaptı ve “Her zaman aleyhimize oyun oynanıyor. İkinci maçta son saniyede hata yapıp tartışmalı bir kara imza atan şahış baş hakem diye bu maça atanıyor. Recep Ankaralı orada doğru bir karar verse seri 4-2 sona ermişti. Şampiyonluğu elimizden alan, tapeleri ayyuka çıkan ve bu kulüple görüşmeleri ortada olan bir hakem sabıkalarından sonra Galatasaray ile alay eder gibi bu maça veriliyor. Neyin tarafsızlığı…Sportmenlik mi, centilmenlik mi, tarafsızlık mı, adalet mi kaldı?Bu ligde, bu düzene kimler layıksa onlar oynayıp kupalarını kaldırsınlar” diyerek G.Saray'ın bu maça çıkmaması gerektiğini belirtti.

“GALATASARAY İLE ALAY EDER GİBİ…”

Ardından basın toplantısında önemli çıkış ve açıklamaya imza atan Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Karlı söz alarak “ Güvenlik sorunları yada problemleri her maçta yaşandı. Bunlar normal sorunlar. Ancak verilen bu kararlardan sonra Basketbol Federasyonunun kukla bir federasyon olduğu ortaya çıkmış durumda. Hiçbir kupa Galatasaray Spor kulübünün, yöneticisinin, antrenörünün, oyuncusunun haysiyeti ve gururundan daha önemli değildir. Federasyon Galatasaray Kulübü ile alay eder gibi kararlara imza atmıştır.

“MUAMELE VE TAVIR ORTADADIR”

Bu ligin son şampiyonu olan, Euroleague'de son 8'e kalan tek Türk takımı olan ve Kadınlarda ise Avrupa kupasını Türkiye'ye getiren Galatasaray'ın gördüğü muamele ve tavır ortadadır. ”

Diğer Galatasaray yöneticileri de iki yönetim kurulu üyesine benzer görüşler belirtip “ Galatasaray'ın şampiyonluğunu çalan hakem ve yardımcılarını finalin son maçına baş hakem olarak atamak Galatasaray ile alay etmektir” diyerek tüm idareciler karara destek verdi.

Toplantıya görevleri nedeni ile Şükrü Ergün ile Necati Demirkol katılmadı.

KARARA İTİRAZ EDEN ÇIKMADI

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal da bu konuya sıcak bakıp, Basketbol Federasyonu'nun çifte standart kararları olduğunu vurguladı. Yarın, Ülker Arena'da oynanacak son maçla ilgili “Sahaya çıkalım mı, çıkmayalım mı?” diye arkadaşlarına sordu. Camia içinde ve taraftarlar arasında son maça çıkılmaması konusu gün içinde ağırlık kazanmış, sosyal medyada bu konuda bir ağırlık da oluşmuştu. Yöneticilerin de Fenerbahçe Ülker karşısına çıkılmaması konusunda görüş bildirdiler. Ayrıca, Basketbol Federasyonu'nun tarafsız olmadığı fikri de toplantıda hakimiyet kazandı. Oy birliğiyle tarihi karar alınmıştı. Hiç bir yönetici itiraz etmedi ve Galatasaray, sahaya çıkmama kararını kamuoyu ile paylaştı.

PEKİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

F.Bahçe, saat 21.00'de Ülker Arena'da oynanacak maç için sahaya çıkacak. Hakemler de parkedeki yerini alacak ve G.Saray Liv Hospital beklenecek. 15 dakika sonra saha komiseriyle birlikte maçın hakemleri G.Saray gelmediği için maçı tatil ettiklerini açıklayan raporu hazırlayacak. TBF Yönetim Kurulu da G.Saray'ı Disiplin Kurulu'na sevkedecek. Kurul, G.Saray'dan savunma isteyecek. Disiplin Kurulu cezaları verdikten sonra TBF Yönetim Kurulu da, maçı 20-0 Galatasaray aleyhine tescil edecek ve F.Bahçe'nin şampiyonluğu resmileşecek.

RUSYA DURUMU SONRADAN TOPARLADI: 1-1

BÜYÜK YILDIZLARIN ILK HAFTA KARNELERI!

WILMOTS: YEDEK OYUNCULARIMIZ FARK YARATTI

BREZİLYA İLKLERI YAŞADI

 

Yayınlanma Tarihi:11:18,