SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Evlenme teklifi aldıran performans

Francisco Guillermo Ochoa Magana… Kısaca Ochoa olarak bilinen Meksika Milli Takım kalecisi dün akşam Brezilya maçında yaptığı kurtarışlarla sahanın yıldızı oldu.

Güncellenme: 18:10, 18/06/2014
Evlenme teklifi aldıran performans

Ochoa’nın Brezilya karşısındaki başarılı kurtarışları ülkesinin seksi yıldızlarından Thalia’nın dikkatini çekti ve Meksikalı fubtolcuya Twitter’dan evlenme teklifi etti.

Karşılaşma boyunca 6 kritik kurtarış yapan Ochoa, yaptığı açıklamada, “hayatımın oyununu oynadım. Tanrı'ya şükür ellerim gole izin vermedi. Bu şekilde çalışmaya devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı. Ochoa'nın muhteşem performansı kısa sürede başarılı oyuncunun lakabının bile değişmesine neden oldu. Memo lakabıyla bilinen futbolcunun Brezilya maçından sonraki yeni ismi “Meksikalı İsa” oldu.

PEKİ HERKESİN BU DENLİ KONUŞTUĞU OCHOA KİMDİR?

Kariyerine Club America'da başlayan Ochoa'yı ilk keşfeden isim Hollandalı efsane Leo Beenhakker oldu. Genç kalecinin hızı ve refleksleri karşısında büyük bir şaşkınlık yaşayan Beenhakker, onu kısa sürede Club America'ya kazandırdı. Buradaki performansı kısa sürede milli takım tarafından da fark edilmesini sağladı. 2006 Dünya Kupası'nda üçüncü kaleciydi ancak daha o gün 2010'da kaleyi almayı kafaya koymuştu. Bu düşüncesini gerçekleştirdi ancak yaptığı hatalar teknik direktör Javier Aguirre'nin gözünden kaçmadı. Ve Ochoa'yı o turnuvada Oscar Perez'in yedeği yaptı.

DOPİNG TESTİ SONU OLUYORDU

Guillermo Ochoa, Meksika'nın 2011 CONCACAF Gold Kupası kadrosunda da yer aldı ancak adı bu kez doping skandalıyla duyuldu. Aralarında Rodriguez, Naelson, Bermudez ve Duenas'ın da bulunduğu 5 futbolcunun doping testi pozitif çıktı. Bu Ochoa için büyük bir darbeydi ancak B testi ile futbolcuların tamamı aklanarak yeniden milli takıma döndü.

İDOLU PETER SCHMEİCHEL

Meksikalı Ochoa için efsane kaleci Peter Schmeichel'in ayrı bir anlamı var. Her zaman Schmeichel'i kendine örnek alan Meksikalı kaleci, onun önüne çıkan her şeyi durdurabileceğine inanıyor. Ancak iş Schmeichel'in yediği basit gollere geldiğinde ise Ochoa kendini farklı bir noktaya koyuyor.

ÜNİVERSİTE MEZUNU BİR BABA…

Futbolla eğitimi yan yana getirmek her zaman zordur ancak Ochoa bu konuda da farklı düşünce yapısıyla öne çıkıyor. Okumanın kendi geleceği için önemli olduğunun her zaman farkında olan Ochoa, futbol kariyerinin beklenmedik bir anda bitebileceğini biliyor. Böyle bir duruma hazırlıklı olmak için üniversiteyi bitiren Ochoa, eski futbolcular gibi anılmak istemiyor. 2006 yılında Meksikalı aktris, şarkıcı ve söz yazarı tarihli Dulce Maria ile bir yıl beraber olan Ochoa, Ajaccio'ya transferinin ardından model Karla Mora çıkmaya başladı. Ochoa'nın bu ilişkiden Lucciana adında bir kızı bulunuyor.

 

Yayınlanma Tarihi:18:07,