SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Çalhanoğlu tedavi görüyor

Çalhanoğlu tedavi görüyor

Bayer Leverkusen'in renklerine bağlamak istediği Milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu, Hamburg taraftarından aldığı tepkiden dolayı piskolojik tedavi görüyor.

Geçtiğimiz sezon Hamburg formasıyla başarılı bir sezon geçirdikten sonra bir çok kulübün transfer listesine girmeyi başaran Hakan Çalhanoğlu zor günler geçiriyor.

Bundesliga’daki ilk sezonunda Hamburg ile son anda küme düşmekten kurtulan Çalhanoğlu, zorlu sezonun ardından kulüp yönetimine ayrılmak istediği yönünde görüş belirtti. Ancak Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen ile anlaşma sağlayan Hakan’a transfer izin çıkmadı. Genç oyuncunun satılmaması yönünde karan alan Hamburg yönetimi, oyuncuya taviz verilmeyeceğini açıklamıştı. Bunun üzerine sosyal medya aracılığı ile ayrılma isteği nedenlerini sıralayan Hakan, taraftarın yoğun tepkisine maruz kaldı.

Tüm bu gelişmelere rağmen Perşembe günü yeni sezonu açacak olan Hamburg’un ilk çalışmasında Hakan’ın da yer alması bekleniyorken, oyuncudan sürpriz bir haber geldi.

4 HAFTA İŞ GÖREMEZ RAPORU ALDI

Piskolojik tedavi gördüğü öğrenilen Milli oyuncunun, bir neurolojik uzmanı tarafından 4 haftalık “iş göremez” raporu aldığı belirtildi.

Buna göre Hamburg’ta çalışmalara başlamayacak olan Hakan’ın en erken 15 Temmuz’da topbaşı yapabileceği iddia edildi.

“Sport Bild” dergisine açıklamalarda bulunan Hakan Çalhanoğlu korkularla yaşadığını ifade etti. “Karşıma ne çıkacak bilmiyorum” diye konuşan, özellikle sosyal medyadaki tepkilere çok üzüldüğünü söyledi.