SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çakır iyi başladı

18 Haziran 2014

40 yıl aradan sonra bir hakemimizin Dünya Kupası'nda olması Türk futbolu açısından son derece önemli ve gurur verici bir tablo. Dileğimiz odur ki, bu gibi büyük organizasyonların tamamında bir hakemimiz oralarda görev yapsın. Bu hem futbolumuzun hem de hakemlerimizin özgüvenini artıracağı gibi, dünya arenasındaki etkinliğimizi de öne çıkaracaktır.

BREZİLYA ve Meksika'nın ilk maçlarını kazanması aslında Cüneyt Çakır'ın işini kolaylaştırdı. İki takım fazla riske girmezken, oyun da çok sertleşmedi. Cüneyt Çakır ilk yarı mükemmele yakın bir yönetim sergilerken, ikinci yarıda sadece Thiago Silva'nın Marquez'in ayağına basmasına sarı kart vermeliydi.

Oyunun son bölümünde Meksikalı futbolcunun Marcelo'ya yaptığı müdahalede bir tutma var gibi görünse de Brezilyalı oyuncunun kendini yere bırakış şekli inandırıcılığı kaybettirdi. Kupada yaşanan hakem facialarının yanında Cüneyt Çakır'ın bu yönetimini kutlamak gerekir.

ÇAKIR'IN bu performansı, kendisinin daha fazla maç alacağı anlamına da geliyor. Bu şekilde cesur yönetime devam ederse bir yarı final ya da final neden olmasın?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek