SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Böyle de olmaz ki!

18 Haziran 2014

TÜRKİYE'de sezonun en son spor organizasyonu olan basketbolda iki ezeli rakibin çekişme dolu finaline tanık oluyoruz. Ancak açık söylemek gerekirse bu büyük final serisinde ne yazık ki basketboldan başka her şey yaşanıyor.

İKİ dev kulübün yöneticilerinin de tırmandırdıkları gerilim, ne acıdır ki, bizim özlediğimiz basketbol havasını solumamıza olanak vermiyor. Karşılıklı suçlamalar, demeç savaşları ve bundan etkilenen tribünlerin yaptığı inanılmaz çirkin tezahüratlar, basketbol gibi centilmenlerin sporuna hiç bir şekilde yakışmıyor.

BEREKET versin sahada ter döküp bu işe emek veren sporcular, yöneticilerin sorumsuzluklarının tam tersine davranıyorlar. Tam anlamıyla birer sporcu görünümündeki yıldızların tamamı seyirciyi galeyana getirecek provakatif davranışlardan uzak durarak gerçek sporcu olduklarını kanıtlıyorlar. Ancak bütün bunlara rağmen işlerin mahkeme boyutuna varması gerçekten acı ve düşündürücü. SAYIN yöneticiler, sizler gelip geçicisiniz. Ama kulüpler Türk Sporu'nun içinde sonsuza dek var olacak kulüpler. Lütfen sorumluluklarınızı biraz hatırlayın.

İŞİN basketbol tarafına gelirsek; Oynanan 6 maçta büyük çekişmenin olduğunu söyleyebiliriz. Her horozun kendi çöplüğünde öttüğü bu serida Galatasaray'dan Arroyo, Sinan, Erceg, Markoishvili ve Cenk ön plana çıkarlarken, Fenerbahçe Mc Calebb dışında yıldızlarından tam verim alamadı. Sarı-lacivertliler bu yüzden sancılar yaşadı. Kleiza, Bogdanovic ve Zoric'in inişli çıkışlı grafikleri Fenerbahçe için avantaj olduğu kadar sorun da teşkil etti. Annesinin ölümüne rağmen sorumluluğunu sürdüren Oğuz Savaş'a da alkışlarımızı gönderiyoruz ve başsağlığı diliyoruz. Ayrıca Galatasaray'ın son dakikada finalden çekilme kararı da hiç yerinde değildi.

Trabzon’a ceza yolda

TÜRK Futbolu'nda tartışma hiç bitmiyor. 3 Temmuz sürecinde başlayan ve UEFA cezalarıyla devam eden kervana şimdi de Eskişehirspor ile Sivasspor katıldı. Uzunca bir süreyi yurt dışında geçirdik. Bu arada tabii ki UEFA'daki dostlarla da buluştuk. GÖRDÜK ki Sivasspor ve Eskişehirspor'un bu cezaları 3 Temmuz sürecinin devamı. Soruşturmada adı geçen bu iki takımımız o dönemde Avrupa hakkını elde edemedikleri için bir ceza almamışlardı. Ne zaman ki, bu hakkı kazandılar işte o sırada UEFA cezayı yapıştırdı.

ŞİMDİ gelelim bir başka noktaya… Bu sürecin başından beri temiz olduğunu söyleyip, şampiyonluk kupasını isteyen ve sorunu sürekli UEFA'ya taşıyan Trabzonspor da yakında bu kervana katılırsa kimse şaşırmasın.

UEFA'daki dostlar, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz'ın iddialarının da vahim olduğu için araştırıldığını kulağımıza fısıldadılar bile. Düne kadar herkesi suçlayan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu yarın bir gün UEFA'dan gelecek bir yaptırımla karşı karşıya kalırsa hiç şaşırmasın. Çünkü orada sıfır tölerans var.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek