SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş kurtuluş yolunu buldu

Ciddi sponsorluk anlaşmaları imzalayan Beşiktaş, nakit sıkıntısını 87 milyon Euro’luk krediyle çözecek. Hem stat yapımı aksamayacak, hem de transferde beklenen imzalar atılacak.

Güncellenme: 08:51, 18/06/2014
Beşiktaş kurtuluş yolunu buldu

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Beşiktaş’ta taraftarların büyük bir heyecanla beklediği transfer ve stat konularında iyi haber geldi… Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana ciddi sponsorluk anlaşmaları yapan, ancak nakit konusunda sıkıntı yaşayan Başkan Fikret Orman bu krizi de krediyle çözecek. Biri yurt dışından olmak üzere 3 bankadan toplam 87 milyon Euro'luk kredi çekecek olan yönetim, bugün bu konuyu yönetim kurulu toplantısında masaya yatıracak. Başkan, yönetim kurulu üyelerinden onay alacak ve işi karara bağlayacak.

Bu gelişmeyle birlikte Beşiktaş stat yapımına da hız verecek. Kredinin önemli bir bölümü Vodafone Arena'nın yapımına harcanacak.

BÜTÇE ARTACAK

Kredenin bir bölümü ise yeni sezon öncesindeki transfer çalışmalarına aktarılacak. Sezon başında ayrılan 10 milyon Euro'luk bütçe yaklaşık 15 milyon Euro'ya çıkacak. Ayrıca kulübün kısa vadeli borçları kapatılacak, personelin biriken maaşları da ödenecek. Beşiktaş böylece uzun vadeli bir krediyle, nakit sıkıntısını çözecek.

Yayınlanma Tarihi:08:29,