SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Savaşçı!

Savaşçı!

Van Gaal “Seni Brezilya’ya götürmem” diye tehdit etti, Aslan Sneijder uçuşa geçti.

Galatasaray ile bu sezon adeta patlama yaşayan Wesley Sneijder'i başarıya götüren sır ortaya çıktı. İspanyol El Mundo Deportivo gazetesinde, “Savaşçı” başlığıyla verilen değerlendirmede Hollanda Teknik Direktörü Van Gaal'in “Fiziksel olarak istediğim seviyeye gelmezsen seni Dünya Kupası'na götürmem” dediği Sneijder'in bu sözlerle motive olup müthiş bir pozitif değişim yaşadığını yazdı.

ÖZEL ANTRENMAN YAPTI

Francesc Aguilar imzalı çıkan haber yorumda 5-1'lik İspanya zaferinin gizli kahramanı olarak gösterilen sarı-kırmızılı yıldızdaki değişime dikkat çekildi. Van Gaal'in aylar önce söylediklerinin basit cümleler olmadığı ve Sneijder'ın hemen harekete geçerek kendine özel bir egzersiz hocası tuttuğu kaydedildi. Kick boks şampiyonu yakın arkadaşı Gökhan Saki ile evinde kurduğu özel antrenman odasında çalışarak da fiziksel olarak zirveye çıktığı ifade edildi.

ZAFERİN GİZLİ KAHRAMANI

Yazıda orta alanda yaptığı presle İspanyol oyunculara nefes aldırmayan Sneijder'in sadece futbol oynayan yıldız kimliğinden sıyrılıp aynı zamanda oynatmayan rakip havasına büründüğünün altı çizilirken, orta alandaki defansif yükü almasının Portakallar'a tarihi zaferi getirdiği vurgulandı.

FABIO CAPELLO: OLAN İNGİLTERE’YE OLDU!

APPIAH: ERKEN GOL PLANLARIMIZI BOZDU

KOLOMBİYA’DA CARLOS BACCA SAKATLANDI

COENTRAO DÜNYA KUPASI’NA VEDA ETTİ