SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Şahin, Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman’ın “Fenerbahçe Arena’da can güvenliğim yok” açıklamasına tepki göstererek, “Can güvenliklerine biz, Fenerbahçe olarak kefiliz” dedi.

Muğla Fenerbahçeliler Derneğinin düzenlediği geceye katılmak için Muğla’ya gelen Şahin, Muğlaspor Kulübünü ziyaret etti.

Kulüpte gazetecilere açıklama yapan Şahin, Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman’nın “Fenerbahçe Arena’da can güvenlikleri bulunmadığı” yönündeki açıklamalarına cevap verdi.

Şahin, Ataman’ın açıklamasını, “Yangına benzin dökmek” diye yorumladı. Yaşanan olayların kız basketbol maçında başladığına işaret eden Şahin, “Maça giden ve bizzat olayları yaşayan kişi olarak biz orada hayati tehlikeler geçirdik. Linçten zor kurtulduk diyebilirim. Eğer o gün o hadiseler yaşanmamış olsaydı bugün bu durumlara gelinmezdi. Biz onların her türlü can güvenliğini sağladık” dedi.

Hiçbir zaman bu tarz söylemlerde bulunmadıklarını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Ataman’ın söylemi çok yanlış. Biz hiçbir zaman böyle ifadelerde bulunmadık. Buyursunlar gelsinler, biz onları her zaman olduğu gibi yine en iyi şekilde ağırlamaya çalışacağız. Bundan zerre kadar tereddüt etmesinler. Can güvenliklerine biz, Fenerbahçe olarak kefiliz.”

“Spor olmasaydı belki bugün hayata olamazdım”

Şahin, çocuk yaşta bazı uygunsuz hareketleri olduğunu, yaşadığı muhitin de etkisiyle “serserilik” yaptığını anlattı. “13, 14 yaşlarında yapmadığımız rezalet yoktu” diyen Turhan, “Spor olmasaydı belki bugün hayata olamazdım. Çeteler kurardık, hırsızlık yapardık, uğursuzluk yapardık. Spor sayesinde oralardan buralara geldik. O zamanlardan hiçbir arkadaşım hayatta değil. Spor olmasaydı, Fenerbahçe olmasaydı ben de olmayabilirdim” diye konuştu.

Beko Basketbol Ligi’nin şampiyonu, 19 Haziran Perşembe günü Ülker Sports Arena’da oynanacak maçın ardından belli olacak.

Yayınlanma Tarihi:18:42,