SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 6 Nisan tarihinde Türk Telekom Arena'da oynanan derbiye Emre Belözoğlu ile Felipe Melo arasındaki gerilim damgasını vurmuştu. Emre dev karşılaşmanın 40. dakikasında ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışı kalarak şampiyonluğa koşan takımını 10 kişi bırakırken, Melo'nun rakibine çıkardığı dil ve parmağıyla yaptığı, “dışarı çık” hareketi günlerce manşetlerden düşmemişti.

Olaylı maçın üzerinden yaklaşık 2.5 ay geçti, Fenerbahçe şampiyonluğa ulaştı. Ancak Emre o günü kariyerindeki en tatsız anılardan biri olarak hatırlıyor. Tatilde yorgunluk atan tecrübeli futbolcu yakın arkadaşlarıyla yaptığı bir sohbette derbide yaşananlarla ilgili çok konuşulacak itiraflarda bulundu. İşte Fenerbahçe kaptanının sözleri… n Herkes derbideki olayı soruyor. ‘Melo'nun ağır tahriklerine nasıl sabrettin?' diyorlar. Aslında kolay olmadı. Maç öncesi ortam gergindi. Melo da başlama düdüğüyle bana arkadan tekme vurdu. Hakem bunu görmeyince iş çığrından çıktı. Tabii gördüğüm kırmızı kartın mazereti olamaz ama bana yapılan ağır tahriklere herkes seyirci kaldı.

‘Doğru olanı yapmışım' Kırmızı karttan sonra yaptığı hareket ve benim ona bakışım aslında çok anlamlıydı. Bir dakikalık süreçte gel-gitler yaşadım. Aklımdan neler yapmak geçti de gözümün önüne oğlum Ömer Akif geldi. Az kalsın jübilemi orada yakıyordum. Fakat bunu kendime yakıştıramazdım. Şimdi durup düşündüğümde ‘Doğru olanı yapmışım' diyorum.  Bu ligde sanki sadece ben agresif oynuyormuşum gibi kameralar hep beni çekiyor. Bu ön yargılı bakışın gelecek sezon değişeceğini umuyorum. Sonuçta futbol oynuyoruz. Bu oyunun içinde bu tip sertlikler var.

Milliyet

 

FABIO CAPELLO: OLAN İNGİLTERE’YE OLDU!

APPIAH: ERKEN GOL PLANLARIMIZI BOZDU

KOLOMBİYA’DA CARLOS BACCA SAKATLANDI

COENTRAO DÜNYA KUPASI’NA VEDA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:09:03,