SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sarı-kırmızılı kulüp son sözü söyledi!

Sarı-kırmızılı kulüp son sözü söyledi!

Galatasaray yönetimi bu akşamki yönetim kurulu toplantısında tarihi bir karar verebilir.

EĞER SAHA KAPATMA GELMEZSE…

Fanatik’te yer alan habere göre, Galatasaray yönetimi bu akşam yapacağı olağan yönetim kurulu toplantısında tarihi bir karar verebilir. Sarı-Kırmızılılar, gündüz Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun vereceği karara göre, perşembe günü Ülker Arena'daki final serisinin son maçına çıkıp çıkmama kararı alacak. TBF disiplin kurulu, serinin 5. maçında çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe'ye saha kapama cezası vermezse, Ünal Aysal ve ekibi maça çıkıp çıkmamayı oylayacak. Yönetici Şükrü Ergün, federasyona seslenerek, “Sizin vermekten imtina ettiğiniz kararlar sonucunda Galatasaray bazı kararlar verecek ve bunun sonucuna siz de katlanmak zorunda kalacaksınız” diyerek üstü kapalı olarak federasyon yönetimini tehdit etti.

 

 

 

 

 

“TÜRK BASKETBOLU İÇİN KARAR GÜN”

Başkan Ünal Aysal ise daha çarpıcı sözler sarf etti. Galatasaray Başkanı, “Türkiye Basketbol Federasyonu bize verdiği saha kapatma cezasını Fenerbahçe'ye vermezse, perşembe günü Türk basketbolu için kara bir gün olabilir endişesi taşıyorum” dedi. Kulüp hukukçularının da olası yaptırımlar hakkında çalışma yaptığı öğrenildi.

 

PEKİ GALATASARAY MAÇA ÇIKMAZSA NE OLACAK?

Talimatlara göre bir takım mazeretsiz olarak sahaya çıkmadığı takdirde hükmen mağlup sayılıyor. Bu durumda Galatasaray perşembe günü Ülker Arena'ya gitmezse, Fenerbahçe galip sayılacak ve doğal olarak maç oynanmadan şampiyonluğunu ilan edecek. Basketbol Federasyonu hukuk kurulunun ayrıca maça çıkmayan takımı disiplin kuruluna sevketme yetkisi bulunuyor. Disiplin kuruluna sevkedilen takımdan savunma isteniyor ve hükmen mağlubiyetin yanı sıra para cezaları da verilebiliyor.